Nejlepší letní spacáky

Nejlepší letní spacáky

Nabídka letních spacáků je opravdu bohatá. Proto, abyste vybrali vhodný letní spací pytel potřebujete vědět, na co se při výběru zaměřit. Letní spacáky využijete hlavně na výlety v mírnějších klimatických podmínkách, případně při spaní v budovách. Limitní teplota letních spacáků se obvykle pohybuje od +10 stupňů do 0 stupňů. A jaké jsou výhody letních spacáků? Jsou obvykle kompaktní, lehké a také cenově dostupné. Pojďme si představit ty nejlepší letní spacáky. Jaký tvar je vhodný? A jaký materiál letních spacáků je ideální? A je vlastně lepší pořídit si letní spacák nebo raději třísezónní?

Nejlepší letní spacáky

Letní spacáky jsou slabší a obvykle se hodí jen na léto. Takový spacák vás zahřeje v teplotách kolem 10 stupňů. Někdy je limitní teplota nižší, nicméně komfortně se vám v nižších teplotách s letním spacákem rozhodně spát nebude. Letní spacáky jsou lehké. Obvykle váží méně než jeden kilogram. Hodí se k letnímu táboráku, do chatek na táboře i do stanu při teplejších letních nocích. Vhodné jsou pro turisty nebo na cykloturistiku. Nejčastější náplní je syntetika, ale některé letní spacáky mají kvalitní péřovou náplň.

Warmpeace Viking 300

Letní spacák Warmpeace Viking 300

Letní péřový spacák s menším množství náplně se vyznačuje velice nízkou hmotností. Letní spacák Viking 300, který vyrobila česká firma Warmpeace, najde své místo v batozích nebo lodních pytlích. Uživatele neobtěžuje nadměrným objemem ani vahou. Sbalený má rozměry 14 x 33 centimetrů a váží jen 660 gramů. Černý materiál na vnitřní straně spacáku přitahuje sluneční paprsky a urychluje schnutí spacáku.

 • Spacák se hodí pro muže i pro ženy.
 • Letní spacák je vodoodpudivý.
 • Řadí se mezi letní spacáky, které však zvládnou i chladnější počasí.
 • Mumiový tvar.
 • Extrémní teplota: -14°C.

Hannah Micro 80

Hannah Micro 80

Ultralehký a také dobře sbalitelný letní spacák pro všechny cestovatele. Spacák má výplň z mikrovlákna. Vyznačuje se anatomickým střihem a polootevřenou tvarovanou kapucí. Ta je ovladatelná jednou rukou. Potěší vás oboustranný zip a pojistka proti samovolnému rozepínání. Obal spacáku, který váží jen 650 gramů, je také odlehčený.

 • Spacák pro muže i ženy.
 • Mumiový tvar.
 • Model lze zařadit mezi letní a zároveň ultralehké spacáky.
 • Ideální pro maximální výšku postav 195 centimetrů.
 • Extrémní teplota: 0 °C.

Sir Joseph Minimis II 320

Letní spacák Sir Joseph Minimis II 320

Minimalistický letní péřový spacák, který se hodí na vícedenní turistiku nebo na cyklovýlety. Jeho hmotnost je opravdu nízká. Věřili byste, že spacák může vážit jen 320 gramů? Když tento spacák sbalíte, vejde se vám do dlaně. Geniální, že? Takový spacák do kabelky nebo do kapsy u kalhot. Vrchní materiál je větruodolný a má úpravu proti navlhnutí. Určitě vás potěší, že jde o český produkt.

 • Spacák pro muže i ženy.
 • Mumiový tvar.
 • Spacák je díky své hmotnosti jeden z nejlehčích na trhu.
 • Spacák nabízí komfortní prostor pro nohy.
 • Extrémní teplota: -5 °C

Trimm Impact 195

Trimm Impact 195

Mumiový spací pytel ideální do letního období. Hodí se na vodní turistiku, treky a samozřejmě také na cykloturistiku. Určitě vás potěší, že po sbalení zabere opravdu minimum místa. Tento spací pytel má náplň z kvalitního mikrovlákna. Je skvělý zejména v poměru cena a výkon. S tímto spacákem nešlápnete vedle, pokud chcete za poměrně málo peněz získat hodně muziky.

 • Spacák vhodný pro obě pohlaví.
 • Mumiový tvar.
 • Váha spacáku je 950 gramů.
 • Doporučená maximální výška postavy je 195 centimetrů.
 • Extrémní teplota: -10 °C.

Loap Vannag

Loap Vannag

Letní spací pytel Loap Vannag se vyznačuje opravdu snadnou údržbou. Jistě vás potěší také fakt, že je rychleschnoucí. Ačkoliv se řadí mezi letní spacáky, při vhodných podmínkách ho můžete používat od jara do podzimu. Spacák disponuje jednovrstvou konstrukcí, která zajistí optimální tepelný komfort při zachování nízké hmotnosti spacáku. Spacák je nealergenní, má stahovací kapuci a vnitřní stahovací límec.

 • Spacák má k dispozici kapsu na mobil nebo jiné věci.
 • Mumiový tvar.
 • Vnější a vnitřní část spacáku je z prodyšného polyesteru.
 • Vhodný pro výšku postavy do 195 centimetrů.
 • Extrémní teplota -3°C.

Jak vybrat letní spacák

Letní spacáky jsou obvykle velmi lehké. Určitě neváží více než jeden kilogram. Většina jich však váží dokonce mnohem méně. Jak vybrat ideální spacák na léto, kdy je třeba očekávat příchod tropických teplot a zároveň počítat s tím, že v noci může být poměrně chladno?

Spacák na léto by měl být především lehký, ale také prodyšný. Měl by být vyrobený z příjemného materiálu, který vás nebude obtěžovat. V létě se totiž během spánku i tak dost potíme. Nevhodný materiál by mohl pocení ještě umocnit. V čem byste tedy měli mít jasno předtím, než si vyberete konkrétní spacák vhodný do letního počasí?

 • Kvalita/ cena – Některé spací pytle stojí poměrně dost peněz. Na pohodlí a komfortu byste však neměli příliš šetřit. V případě, že si pořídíte kvalitní spací pytel s přijatelnou hmotností, určitě nebudete litovat.
 • Pozor na nevýhody – Při výběru se zaměřte nejen na to dobré. Prodejci většinou uvádí také náročnost údržby. Pokud je na vás údržba daného spacáku příliš náročná, dobře si rozmyslete, zda do toho chcete jít. Zatímco někomu speciální údržba nevadí, druhého může obtěžovat.
 • Pozor na teplotu – Letní spacáky jsou většinou vhodné do plusových teplot kolem 10 stupňů. Některé však nabízí větší rozsah teplot a hodí se tak i do chladnějších nocí. Vždy se zaměřte hlavně na komfortní teplotu a zvažte, jakou potřebujete.
 • Materiál spacáku – Obvykle se vyrábí spacáky plněné peřím nebo syntetickými materiály. Peří je lehké, ale může také navlhnout. Zvažte tedy, zda je pro vás výhodnější koupit spacák péřový nebo plněný umělými vlákny.
 • Značka – Na značce zase tolik nezáleží. Mějte však na paměti, že kvalitní letní spacáky vyrábí především výrobci z Čech.

Spacák je vhodné vždy vybírat podle komfortní teploty. Záleží také pochopitelně na druhu spacího pytle a na výrobci. Důležité je, aby vám spacák správně padl. Protože do velkého spacáku snadněji proniká zima. Možná to zní zvláštně v případě, že hovoříme o letních spacácích, ale v chladnějších letních nocích by vám mohlo dělat problémy zahřát příliš velký spacák. Jedna noc nekvalitního spánku se dá jistě vydržet. Pokud by vás však čekalo více nocí v nevyhovujícím spacáku, jistě by to pro vás nebylo příjemné.

Letní spacák
Jak vybrat ideální letní spacák?

Teplotní parametry letních spacáků

V České republice se v letních měsících často denní teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Noční teploty však klesají třeba o polovinu. Existují však i oblasti, kde je také v noci stále teplo. Na to je třeba při výběru spacáku myslet. Teplotní komfort je tedy jedním z nejdůležitějších parametrů. Vždy je nejdůležitější komfortní teplota. To je hodnota, která udává teplotu, při které se vám bude ve spacáku ještě pohodlně spát. Označuje se obvykle písmenem T. Občas se můžete setkat také se zkratkou comf. U letních spacích pytlů se hodnota pohybuje asi okolo 5 stupňů Celsia. Další hodnoty, které jsou uvedené na spacích pytlích jsou extrémní (ext), limitní (lim) a maximální (max). Tyto hodnoty udávají informace, při jakých teplotách vám bude ve spacáku horko nebo teploty, kdy se dá ještě ve spacáku přežít chlad. Samozřejmě jsou tyto hodnoty jen orientační, vždy totiž záleží ještě na dalších kritériích jako je lidský bazální metabolismus, povětrnostní podmínky nebo to, zda spíte ve stanu nebo venku. Vliv má také fakt, zda spíte na podložce nebo bez ní.

Teplotní meze spacáku stanovuje norma EN 13537 platící od roku 2002. Norma sjednotila způsob měření teplotních údajů uvedených na spacích pytlích. Norma vychází z bazálního metabolismus standardních žen a mužů.

Teploty uváděné na spacácích

 • MAX – Nejvyšší teplota, při které se dá u dospělého muže, který váží 70 kilogramů ještě hovořit o pohodlné teplotě na spaní. Bez pocení. Tato teplota se někdy vůbec neuvádí. Není totiž úplně podstatná.
 • KOMFORT – Teplota pokožky standardní ženy, kdy ještě nepociťuje chlad. Norma udává, že teplota pokožky trupu neklesne pod 32,8 °C.
 • LIMIT – Teplota pokožky trupu muže, kdy ještě nepociťuje nepříjemný chlad. Norma udává teplotu 32,9 °C.
 • EXTREM – Teplota pokožky trupu standardní ženy. Norma udává 29 °C. Je to teplota, kdy ještě nedojde k podchlazení. Počítá se s tím, že metabolismus se zvětší o 30 % a na sobě máme kromě spacáku ještě další oblečení. Mělo by jít o takové oblečení, které bychom při extrémní teplotě měli venku přes den. Tato teplota je chápána jako mez přežití.

Velikost letního spacáku

Velikost spacáku je důležitá hlavně pro komfort při spaní. Hraje však roli také pro teplotní regulaci. Ve spacáku, který by byl malý, se rozhodně nebudete cítit pohodlně. A nejen to. Budete tělem tlačit na izolační vrstvu, která pak přestane správně fungovat. Naopak velký spacák nebude snadné zahřát. Může se tak stát, že vám v něm bude zima.

Ideální velikost letního spacáku by měla být o 15 až 20 centimetrů větší než je celková výška. Pokud jste silnější nebo naopak drobnější, dbejte také na vhodný tvar. Na trhu je naštěstí v současné době už mnoho spacáku odpovídajících specifickým potřebám nejrůznějších uživatelů. Pro přehlednost můžete využít označení spacáku pomocí písmen S, M, L a XL podobně jako u konfekčního oblečení. Vždy se však nakonec řiďte počtem centimetrů. Jestliže nebudou rozměry spacáku uvedené, zeptejte se na ně. Případně si spacák rovnou vyzkoušejte. Nakupujete online? Pak prodejci napište nebo zavolejte.

Rozdělení spacáků podle tvaru

Spacáky mají rozdílné tvarování. To samozřejmě ovlivňuje pohodlí na spaní a také schopnost tepelné izolace. Každý tvar spacáku má přitom určité výhody a nevýhody. Každý tvar je také určený pro různé uživatele. Základní tvarové kategorie se dělí na dekové a mumiové. Na trhu jsou však také oválné spacáky.

 • Mumiové spacáky – Mumiový tvar dokonale kopíruje tvar lidského těla. Díky tomu jsou zaručené minimální tepelné ztráty. Tento spacák se hodí do extrémnějších podmínek.
 • Dekové spacáky – Modely vhodné do nenáročných podmínek. Pro letní měsíce nejde o špatnou volbu. Trvá sice déle je zahřát, ale v létě to nemusí být na škodu.
 • Oválný spacák – Spojení předchozích dvou variant. Oválný tvar zajišťuje teplo během spánku a zároveň vám umožní spát trochu volněji než v mumii.
Letní spacák typu mumie

Materiál letních spacáků

Na trhu jsou spacáky s výplní z peří nebo ze syntetiky. To, zda spacák udrží teplo, záleží samozřejmě na izolačních vlastnostech výplně. Obecně má peří lepší tepelně izolační vlastnosti než syntetika se stejnou vahou. Pokud byste dali vedle sebe dva spacáky s tepelnou výplní z těchto dvou materiálů, bude péřový lehčí a skladnější než spacák se syntetickou výplní.

Syntetika

Častěji se pravděpodobně setkáte s výrazem umělé vlákno. Je to velmi využívaný materiál. Jeho výhodou je poměrně nízká pořizovací cena. Syntetika je vhodná pro lidi s alergiemi. Je také mnohem jednodušší na údržbu než peří. Na druhou stranu jsou syntetická vlákna těžší a objemnější. Životnost syntetických spacáku je nižší než životnost péřových spacáků.

Ze syntetiky se využívají dutá vlákna nebo mikrovlákna. Dutá vlákna se splétají do izolačního rouna. Výhodou dutých vláken je opravdu dlouhá životnost. Mikrovlákna mají zase skvělou tepelnou izolaci. Vzhledem k tomu, že každé umělé vlákno vyniká něčím jiným se v moderních spacích pytlech používají jejich kombinace.

Peří

Samozřejmě není peří jako peří. Spacáky se vyrábí nejvíce z kachního a husího peří. Za kvalitnější se považuje husí. To má výborné izolační vlastnosti. Velmi kvalitní je také peří mořských ptáků jako je například kajka. Peří je obecně proti umělému vláknu dražší. Není divu. Peří má vynikající tepelný odpor, skvělé izolační vlastnosti, je stlačitelné a také má nižší hmotnost a skvělou výhřevnost. Spacáky mají díky peří také delší životnost. Počítejte však s tím, že péřový spacák je složitější na údržbu.

Výplň spacákuVýhodyNevýhody
Syntetika+ Nižší cena
+ Snadněji se udržuje
+ Vhodný pro alergiky
+ Rychle schne
– Je těžší
– Kratší životnost
– Je objemnější
Peří+ Lepší tepelná izolace
+ Snadněji se balí
+ Nižší hmotnost
+ Skvělá výhřevnost
+ Delší životnost
– Vyšší cena
– Náročnější údržba
– Nevhodný pro alergiky
Výhody a nevýhody jednotlivých materiálů u letních spacáků

Vnější materiál letního spacáku

Materiál spacáku není jen o jeho výplni. O kvalitě a schopnostech pochopitelně vypovídá také vnější materiál. Právě venkovní strana ovlivňuje jeho pevnost, prodyšnost a voděodolnost. Při výběru na vnější materiál nezapomínejte. Nejčastěji je vnější část z polyesteru. Vás by však mělo předevší zajímat, zda má vnější část voděodolnou úpravu. Ta vás bude chránit před případným deštěm. U kvalitnějších a dražších letních spacáků to bývá samozřejmostí. Levnější spací pytle vodu propustí. Pokud chcete spát pod širým nebem, vyplatí se rozhodně investovat do letního spacáku, který je voděodolný. Díky tomu vás žádný déšť nemůže překvapit.

Užitečné vlastnosti a praktické doplňky letních spacáků

U letního spacáku je dobré koukat také na další vlastnosti a komponenty. Hodit se vám může třeba síťka proti hmyzu. Díky ní vás už žádný komár nerozhodí. Síťka je skvělým řešení a na léto se opravdu hodí. Dobré je podívat se, zda se dá spacák celý rozepnout. V případě velkého horka se totiž může hodit, že ho použijete spíše jako klasickou deku. Praktické také je, pokud je uvnitř spacáku kapsa na telefon, peněženku nebo další osobní věci. Díky tomu, že cennosti budete mít přímo na těle se nemusíte obávat krádeže.

Mezi praktické doplňky patří ještě:

 • Kompresní obal.
 • Kapuce.
 • Odvětrávání.
 • Přezky.
 • Polštářky.
Praktický polštářek do spacáku Outwell Soft Moon
Praktický polštářek do spacáku Outwell Soft Moon

Cena letního spacáku

Rozpětí cen letních spacáků je opravdu velké. Na počátku si položte otázku, zda jste tak bohatí, abyste si mohli kupovat levné věci. A naopak zvažte, zda jste tak akční a spacák využíváte natolik, že potřebujete to nejlepší na trhu. U spacáků určitě platí, že značka hraje skutečně velkou roli. Mějte také na paměti, že péřové spacáky stojí obvykle dvakrát tolik než syntetické spacáky.

 • Nejlevnější letní spacáky do 1000 Kč – Obvykle jde o dekové spacáky nebo dětské mumiové spacáky s levnou syntetickou výplní. Takové výrobky se hodí maximálně právě pro teplé letní období nebo spaní v chatě. Určitě však za tyto peníze neočekávejte vynikající termoizolační vlastnosti.
 • Levné letní spacáky od 1000 do 2000 Kč – V této cenové relaci lze pořídit trochu kvalitnější spací pytle, obvykle plněné syntetickými vlákny. Obvykle jde právě o letní typy. Spacáky v této cenové relaci jsou vhodné pro nocování v běžných podmínkách.
 • Spacáky od 2000 do 5000 Kč – V této cenové hladině lze sehnat už kvalitní výrobky. V letních spacácích jde většinou o mumiové spacáky plněné syntetikou a dokonce také peřím.
 • Nejlepší spacáky nad 5000 Kč – Do této kategorie se řadí opravdu top letní spacáky, které se vyznačují především nízkou hmotností a samozřejmě také vynikajícími vlastnostmi. Spacáky v této cenové relaci jsou určené na dlouhé výpravy a pro osoby, které hledají skutečnou kvalitu.

Oblíbené značky letních spacáků

Existuje opravdu velké množství značek spacáků. Některé mají lepší a některé horší vlastnosti. Vyznat se v nabídce není úplně jednoduché. Možná vám pomůže přehled oblíbených značek.

 • Warmpeace – Česká značka spacáků a dalšího vybavení do přírody. Warmpeace nabízí spacáky s péřovou výplní a především mumiového tvaru. Jde o kvalitní spacáky. To se pochopitelně promítá do ceny. Mezi výrobci spacáku je Warmpeace opravdu špičkou v oboru.
 • Sir Joseph – Další z českých výrobců spacáků. Značka je na trhu už 45 let a vyrábí kvalitní péřové spacáky, které poskytuje světový horolezcům. Sir Joseph je synonymem kvality, dlouhé životnosti a spolehlivosti. Za touto značkou stojí Josef Rakoncaj. Firma má výrobní linku v ČR.
 • Trimm – Značka, která nabízí kvalitní spacáky. I tato značka je z Čech, konkrétně původem z Plzně. Výhodou je, že Trimm nabízí spací pytle za výhodné ceny. V portfoliu má Trimm právě především letní spacáky.
 • Hannah – Kvalitní a spolehlivé spací pytle nabízí také česká značka Hannah. Ceny těchto spacáků jsou opravdu přijatelné. Přitom jde o kvalitní zboží.
 • Loap – Průkopník outdoorového vybavení u nás. Jde o další českou značku s vlastním týmem návrhářů a technologů. Loap nabízí praktické a funkční spacáky za rozumnou cenu.
 • Husky – Zřejmě nejoblíbenější spacáky pro spaní ve stanu nebo pod širákem. Spací pytle této značky jsou kvalitní a za příznivou cenu.
 • Quechua – Značka, která vznikla na úpatí hory Mont Blanc. Jde o značku řetězce Decathlon. Výrobky této značky jsou především cenově dostupné. Pokud nehledáte nejvyšší kvalitu, jistě se s vlastnostmi spacáků Quechua spokojíte.

Údržba letního spacáku

Je jasné, že spacáky nemají neomezenou životnost. Tu pochopitelně prodloužíte, pokud se o spacák budete náležitě starat. Péřové sapcáky obvykle vydrží déle než spacáky s umělými vlákny, ale péči je potřeba věnovat oběma typům.

V každém případě je dobré spacák skladovat v rozloženém stavu, aby výplň nebyla dlouhodobě stalčená. Vhodné uložení je volné stočení, případně zavěšení do skříně. Ano, spacák tak zabere více místa, jeho životnost se však výrazně prodlouží. Pouzdro se hodí jen pro cestování. Pokud je to možné, snažte se letní spacák udržovat v suchu a také ho při cestování pravidelně větrejte. Po příjezdu domů ho nezapomeňte nechat kompletně vyschnout od vlhkosti. Ideálně ve vodorovné poloze na pevném podkladu.

Co se týče praní, je lepší spacák neprat. Rozhodně ne moc často. Každé praní totiž snižuje životnost spacího pytle. Pokud bude letní spacák hodně znečištěný, nic jiného vám nezbude. Určitě však neperte spacák po každém výletu. Ideální je praní v ruce, pokud je to možné. V pračce volte teplotu 30 stupňů a používejte také speciální prací prostředky na sportovní vybavení.

Třísezónní nebo letní spacák?

Na trhu nejsou jen letní nebo zimní spacáky. Existují také takzvané třísezónní spacáky. Ty se prezentují jako spacáky vhodné od jara do podzimu. Je však lepší pořídit si spacák na více sezón nebo raději letní? Pochopitelně, že to nelze říci obecně. Vždy záleží na tom, jaké jsou vaše osobní priority. Budete spacák používat opravdu jen v létě? A kde se s ním chystáte nocovat? Jsou v dané oblasti spíše chladné noci? Nebo jsou naopak spíše horké? Čekáte na svých cestách větrné počasí? A budete spát jen ve spacáku pod širákem nebo vás čekají noci ve stanu, případně v autě?

Pokud budete spacák využívat jen v teplých oblastech a s okolní teplotou se vejdete do komfotní teploty spacáku, pořiďte si letní spacák. Pokud však chcete spacák používat také v oblastech, kde bývá po celý rok chladněji, případně ho využijete také na podzim a zjara, pak volte třísezónní spacák. Vždy si pamatujte, že jde hlavně o to, aby pro vás bylo spaní co nejpohodlnější.

Nutno ještě podotknout, že letní spacáky bývají levnější než třísezónní spacáky. Není v nich totiž využito tolik izolačního materiálu. Ten obvykle tvoří velkou část ceny. Přesto jsou však ceny letních spacáků rozdílné. Cenově dražší jsou například ultralehké spacáky, které začínají na hmotnosti 600 gramů.

třisezónní spacák Regatta
Třisezónní spacák Regatta

Často kladené otázky ohledně letních spacáků

Jak velký letní spacák koupit?

Spací pytle se obvykle vyrábí v délkách od 170 do 220 centimetrů. Spacák pak vybírejte podle výšky své postavy. Ideálně by měl být spacák od 10 až 20 centimetrů delší než vaše tělo.

Mohou děti používat spací pytle pro dospělé?

Zakázat vám to pochopitelně nikdo nemůže, rozhodně to však není ideální. A to právě kvůli tomu, že spacák by měl být asi o 10 až 20 centimetrů delší než tělo uživatele. Pokud jde o větší dítě, samozřejmě může mít spacák pro dospělé.

Jak dlouhou životnost má letní spacák?

Tepelně izolační spacáky se v čase zhoršují. Obvykle mají syntetické spací pytle životnost asi 4 roky. Záleží však samozřejmě na tom jak spacáky udržujete a skladujete. Péřový spací pytel vám vydrží mnohem déle. Proto se vyplatí do něj investovat. Životnost kvalitního péřového spacáku je udávána kolem 20 let. Je však nutné se o něj správně starat.

Jak se v létě obléct do spacáku?

Na počátku nutno říci, že samotný spacák vás nijak nezahřeje. Izoluje tělo a udržuje tělesnou teplotu. Pokud do něj vlezete prochladlí, pravděpodobně vám bude zima celou noc. V létě by vám měla stačit vrstva tenkého funkčního prádla a ponožky. Proč? Protože pocit chladu obvykle začíná od končetin. Spíte rádi naostro? Ve spacáku to z hygienického hlediska není úplně dobrý nápad. Veškerý pot by pak pojal spacák. A ten jen těžko vyperete.

Jak správně zabalit letní spacák?

Spacáky se nerolují a už vůbec neskládají. Prostě letní spacák jednoduše nacpěte do obalu. A nezapomeňte, že v obale má být spacák ideálně jen na cestování.

Je lepší si koupit spacák od české značky?

Ano, protože tuzemské značky jsou vám schopné poskytnout i ponákupní servis a často také pomoci s údržbou.

Mohu si do spacáku dát polštář?

Samozřejmě, že můžete. Záleží jen na vás, co vám je pohodlné. Pokud nechcete cestovat s objemnými polštáři, tak bude ideální pořídit si praktický nafukovací cestovní polštářek, který vám zajistí pohodlí.

Jak prát spacák?

Spacák by se především neměl prát moc často, aby neztrácel své vlastnosti. Ideální je odnést ho do čistírny, kde se o něj postarají. Případně ho doma přeprat v ruce. Pokud v pračce, pak na 30 stupňů a se speciálním přípravkem.

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru