CabinZero Classic (recenze) – Kvalitní příruční batoh do letadla

CabinZero Classic Recenze

Lovíte rádi levné letenky a cestujete nalehko? Chtěli byste příruční zavazadlo, které nabídne maximální prostor v rámci povolených rozměrů leteckých společností, abyste nemuseli připlácet za další zavazadlo a přitom se pohodlně sbalili třeba na prodloužený víkend? Na jedno takové se dnes podíváme v recenzi. Tím je batoh CabinZero Classic, který se právě takovým požadavkům snaží vyhovět a navíc ještě k tomu přidává stylový design a pár dalších vychytávek. 

Velikost, vzhled a design

CabinZero Classic zaujme už při jeho nákupu svou širkou škálou dostupných stylů a barev. My v recenzi sáhli po konzervativní šedé variantě, ale k dispozici je samozřejmě nespočet různých jiných odstínu a provedení, z kterých si vybere snad každý. Nejsou to však jen barvy, co upoutá oko na první pohled, ale také stylový minimalistický design se kterým batoh neudělá ostudu ani ve městě či na pracovní cestě. 

Kromě barev lze při nákupu vybírat ze třech různých velikostí batohu – 28L, 36L a 44L. Pokud nechcete připlácet za zavazadlo, ale chcete cestovat pouze s příručním zavazadlem, které bývá v rámci letenky zdarma, pak  budete nejspíš volit mezi objemem 28 l nebo 36 l, v závislosti na letecké společnosti. Sám jsem chvíli váhal, kterou velikost zvolit. Větší 36 l verze má totiž přesné rozměry 45 × 31 × 20 cm. To je v pohodě třeba pro společnost EasyJet, která povoluje zavazadla do maximálních rozměrů 45 x 36 x 20 cm, ale už ne tak pro Wizz Air s povolenými rozměry 40 x 30 x 20 cm a už vůbec ne pro Ryanair, který povoluje dokonce pouze 40 x 20 x 25 cm. Pro tyto společnosti je zase lepší 26 l velikost batohu, kde se ale musíte smířit s menším dostatkem místa. 

Osobně mi v tomto přijde nejlepší volbou asi zlatý střed a tedy velikost 36 l a to i přes těch pár centimetrů navíc. Batoh splní totiž standardy většiny společností a pokud poletíte zrovna Ryanairem nebo Wizz Airem a nenarvete batoh úplně k prasknutí, tak i tak jej v případě kontroly nebude pravděpodobně problém vmáčknout do stojanu na letišti, jelikož batoh nemá pevnou konstrukci. A popravdě, letecké společnosti moc nekontrolují cestující s batohem, takže pravděpodobnost kontroly je stejně nízká. Teda alespoň dle mé zkušenosti, za případné poplatky v případě problémů neberu zodpovědnost a finální výběr je už na vás :).

Kromě rozměrů je potřeba se podívat také na hmotnost batohu. I ta bývá u leteckých společnosti limitovaná, takže je fajn, když samotný batoh zbytečně nepřidává další kila navíc. V tomto úhlu pohledu si CabinZero Classic vede dobře, jelikož jeho hmotnost se pohybuje kolem pouhých 0,7 kg, v závislosti na zvolené velikosti batohu. Níže naleznete tabulku s přehledem rozměrů a hmotnosti jednotlivých modelů.

Objem batohuRozměryHmotnost
28L39 × 29,5 × 20 cm0,6 kg
36L45 × 31 × 20 cm0,7 kg
44L51 × 37 × 20 cm0,76 kg
Batoh CabinZero Classic v šedé barevné variantě
Batoh CabinZero Classic v šedé barevné variantě

Použité materiály a odolnost

Při výrobě batohu kladl CabinZero důraz jednak na nízkou hmotnost, ale také na příznivou cenu. Ta se ale naštěstí nijak neprojevuje na kvalitě materiálu, spíše naopak, jelikož výrobce zvolil rozumný kompromis, co se jeho volby týká. Batoh je vyroben ze středně silného Polyesteru 600 denier, který je oproti třeba oblíbenému Nylonu znatelně levnější, ale přitom si stále zachovává lehkost, vysokou pevnost a odolnost. Materiál je také voděodolný, takže se nemusíte obávat, že by vám při běžném dešti promokl.  

Kvalitní jsou také přezky i provedení zipu. Přezky na batohu jsou od firmy Duraflex, která se řadí mezi ty nejlepší na trhu, což je vidět na jejich kvalitě i pevnosti. Drží pevně a nemělo by u nich hrozit jejich prasknutí. Nejinak je tomu i u zipu, kde výrobce sáhl po japonské kvalitě a to konkrétně po odolných YKK zipech, které taktéž v dané kategorii patří mezi to nejlepší, co můžete dostat. Příjemným bonusem je pak možnost jeho uzamčení, ačkoliv zámek není součástí batohu.

Kvalitní a uzamykatelné YKK zipy u batohu CabinZero Classic
Kvalitní a uzamykatelné YKK zipy u batohu CabinZero Classic

Ergonomie

Kde se naopak šetřilo je ergonomie batohu a to hlavně kvůli snaze o co nejnižší hmotnost. Kvůli tomu zde nenajdete žádné větší vyztužení zad či spodní části batohu. I vyztužení ramenních popruhů je slabší a navíc zde hybí také hraudní pás, pro lepší rozložení váhy. Batoh, ačkoliv velmi dobře drží na zádech, není určený na delší túry a při delším nošení začne chybějící hrudní pás či slabší vyztužení být znát. Pokud máte v plánu s batohem více výletovat, doporučil bych pak sáhnout spíše po vyšší verzi CabinZero Military, která již má polstrování na vyšší úrovni a navíc také hrudní i bederní pás. CabinZero Classic je vhodný spíše na cesty letadlem, kdy batoh bude většinu času následně ležet v ubytování na místě pobytu. Cestu na letiště a z letiště s ním snadno zvládnete a zde naopak oceníte právě nižší hmotnost a dostatek místa, aby se vám toho do batohu vlezlo co nejvíce. 

Záda a ramenní popruhy batohu CabinZero Classic
Záda a ramenní popruhy batohu

Vnitřní úložný prostor

Základ batohu CabinZero Classic tvoří velká hlavní kapsa, která se otevírá po celé boční straně, podobně jako třeba kufr. Pohodlně tak no ní naskládáte věci a dostanete se snadno i k těm, které jsou třeba na spodku batohu. Hlavní prostor není nijak rozdělen. Nachází se zde jen jedna menší zapínací kapsa a zapínácí síťovaná kapsa na věci, které chcete mít rychle po ruce a pak také kapsa s gumou na zádech, třeba pro umístění notebooku. Ta bohužel není úplně šeťastně řešena, jelikož se celá hlavní kapsa rozepíná z přední části, takže pokud máte batoh naskládaný věcmi, tak je notebook na zádech obtížné vytáhnout bez toho, aniž byste vyskládali alespoň část obsahu batohu. Vyndání notebooku navíc bývá podmínkou při letištní kontrole a je s tím pak při balení potřeba počítat. Já třeba používám cestovní organizéry, takže v takovém případě je stačí vytáhnout a po kontrole je zase snadno dát zpět. Nicméně pokud potřebujete notebook často vytahovat a pracovat během cest, tak to může být značně nepříjemný a v takovém případě doporučuji se podívat spíše po variantě batohu CabinZero Classic Tech či CabinZero Classic Laptop, která ma navíc i zip na horní straně u zad, pro snadný přístup k notebooku.

Hlavní kapsa toho pojme opravdu hodně a není problém se do ni sbalit třeba na prodloužený víkend. Obsah batohu pak lze ještě stlačit popruhy na bočních stranách. Kromě hlavní kapsy se na přední straně batohu nachází ještě jedna kapsa na zip, třeba na doklady nebo letenky, ke kterým se chcete v případě potřeby rychle dostat. Výrobce při výrobě celkově vsadil na minimalismus, takže jakékoliv jiné další kapsy či přihrádky byste zde už hledali marně. Ocenil bych ještě třeba kapsu na boční straně pro láhev na pití.

Vnitřní úložný prostor batohu CabinZero Classic
Vnitřní úložný prostor batohu CabinZero Classic

Zabezpečení proti ztrátě či krádeži

Jak jsme již zmínili v předchozí části recenze, zip hlavního úložného prostoru lze uzamčit bezpečnostním zámkem. To však není jediný bezpečností prvek tohoto batohu. Jak již bývá u tohoto výrobce zvykem, batoh je také opatřen Global Luggage Tracker štítkem od společnosti Okoban, který na sobě ukrývá unikátní bezpečností kód. Ten stačí po zakoupení batohu zaregistrovat do databáze na web Okoban.com. V případě že batoh ztratíte a někdo jej najde, budete o jeho nálezu informováni pomocí SMS zprávy. 

Okoban tag u batohu CabinZero Classic
Okoban tag, který je potřeba aktivovat

Cena a záruka

Cena batohu CabinZero Classic se pohybuje od 1 500 Kč do 1 950 Kč, dle velikosti a také obchodu, který jej prodává. Pořídit ho můžete třeba na e-shopu Alza.cz nebo Bagalio.cz. Na každý batoh výrobce dává záruku až 10 let, přičemž pokud do 30 dnů od zakoupení se stanete fanouškem stránky CabinZero na Facebooku, bude vám záruka prodloužena až na 25 let. Jde tak i tady vidět, že výrobce si za kvalitou svých batohů zkrátka stojí.

Alternativy na trhu

Pokud by vám CabinZero Classic z jakéhokoliv důvodu nestačil, tak jak jsme v recenzi již psali, můžete sáhnout po některé z vyšších variant batohů od CabinZero, jako je třeba CabinZero Military, CabinZero Classic Pro či CabinZero Classic Tech. CabinZero však není jediná značka, která se zaměřuje na výrobu palubních batohu. Alternativou může být třeba batoh Peak Design Travel Backpack, u kterého je však potřeba počítat s o něco vyšší cenou. Případně se podívejte na další tipy do našeho článku o příručních zavazadlech.

Závěrečné hodnocení

CabinZero Classic je zkrátka pěkným batohem s minimalistickým designem a hlavně velkým prostorem, který zároveň dokáže splnit limity leteckých společností na příruční zavazadlo. Má sice pár nedokonalostí, jako je slabší ergonomie, nebo hůře přístupná kapsa pro notebook. Nícméně to vše vyvažuje již zmíněným prostorem a hlavně cenou. V poměru cena /výkon tak patří mezi jedny z nejlepších příručních zavazadel na trhu.

Klady

  • Stylový design
  • Kvalitní provedení
  • Velký objem a prostor
  • Okoban tracking pro případ ztráty
  • Cena

Zápory

  • Slabší vyztužení popruhů a zad
  • Chybí hrudní pás
  • Horší přístup k notebooku

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru