TOP 10 destinací, kam vyrazit na dovolenou za teplem v březnu

Kam na dovolenou za teplem v Březnu

Venkovní teploty sice již připomínají jaro a příroda se začíná po zimě konečně probouzet k životu. Pokud ale dostanete chuť vycestovat v březnu za teplem, víme, z kterých destinací vybírat. Čím jsou jednotlivé lokality lákavé a co v nich můžete zažít, ochutnat a navštívit?

Jordánsko: Petra není jediným lákadlem, vyrazit můžete na poušť s růžovým pískem

Jordánsko, oficiálně Jordánské hášimovské království, leží na Blízkém Východě a nejslavnějším místem této země je jednoznačně Petra. Toto skalní město na jihu země je právě tím nejčastějším důvodem, proč sem cestovatelé míří. I přesto, že je Petra skutečně úchvatná, není tím jediným důvodem, proč se do země vydat.

Na území Jordánska se nachází také Mrtvé moře, ve kterém si můžete odpočinout s knížkou, a to navíc bez obav z potopení pod hladinu. Za zmínku stojí i rozmanitá členitost země – obdivovat můžete vřesoviště i Měsíční údolí (Wadi Rum), které je součástí Arabské pouště a nachází se v něm růžový písek. Skvělá je ale i pohostinnost místních obyvatel, místní beduínský čaj, víno Zumot i koření zaatar, které je typické pro jordánskou kuchyni a můžete si ho odvést s sebou domů. S Jordánském jsou samozřejmě úzce spjaty také biblické příběhy.

Užitečné informace o Jordánsku

Proč byste se do Jordánska měli vypravit právě v březnu? Tím prvním důvodem jsou příjemné teploty vzduchu, které v zemi panují. Na jaře se totiž pohybují v únosném rozmezí, v létě mnohdy atakují padesátku. Jaro je proto ideálním měsícem k poznávání této nádherné země. Jaké teploty můžete v tomto období očekávat?

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 20 °C
 • Průměrná teplota moře: 21 °C (Mrtvé moře), 20 °C (Rudé moře)
 • Časový posun oproti ČR: +2 hodiny

Kde se v Jordánsku ubytovat

Dovolená v březnu v Jordánku vám poskytne ideální teploty pro poznávání země a během pobytu se můžete také vykoupat. Kde se ale během dovolené ubytovat? Nezapomenutelným zážitkem je rozhodně pobyt ve Wadi Al-Wala View Campu.

Ceny letenek do Jordánska a délka letu

Láká vás návštěva Jordánska? Zpáteční letenky do Jordánska lze pořídit již za 1 500 korun a v letadle si posedíte přibližně 4 hodiny.

Jordánsko v Březnu
Kam vyrazit v Březnu za teplem? Co třeba Jordánsko?

Kolumbie: Země s drogovou minulostí vás mile překvapí

Země, kterou má většina lidí spojenou s narkobarony, již dávno není tak nebezpečná, jako bývala. Na jejím území se můžete procházet po nádherném karibském pobřeží, obdivovat Amazonský prales, vychutnat si šálek lahodné kávy a třeba i potkat hrochy, kteří jsou připomínkou Pabla Escobara.

Až se dosyta vykoupete v moři, možná vaše kroky povedou do některého z koloniálních měst, nebo třeba do Ztraceného města, Kartagény či Medellínu. Ať už se v Kolumbii vydáte kamkoliv, budete okouzleni. Samozřejmě nezapomeňte ochutnat místní speciality a alespoň jednou si objednejte pokrm zvaný Bandeja Paisa. Rozhodně vás na pár hodin zasytí, protože obsahuje fazole, vejce, maso i sladké banány. Kombinace to je sice trochu šílená, ale dejte ji šanci.

Užitečné informace o Kolumbii

Přemýšlíte nad tím, kam v březnu za sluncem? S rozhodováním vám možná pomohou následující informace o Kolumbii.

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 26,5 °C (Karibik), 20,5 °C (Tichý oceán)
 • Časový posun oproti ČR: – 6 hodin

Kde se v Kolumbii ubytovat

Kolumbie uspokojí nenáročného turistu i milovníka luxusu. Do jaké kategorie spadáte?

 • Milovníci luxusu ocení pětihvězdičkový The Boato Hotel, kde se cena za týdenní pobyt může vyšplhat až do stovek tisíc korun.
 • Nenáročný turista bude spokojený v Palomino Hostelu.

Ceny letenek do Kolumbie a délka letu

Průměrná cena zpáteční letenky do Kolumbie se pohybuje pod hranicí 18 tisíc korun. V letadle strávíte téměř 12 hodin, proto si nezapomeňte vzít pohodlné oblečení a cestovní polštář.

Kolumbie v Březnu
Kolumbie

Panama: Jeden ze sedmi divů světa, mlžný prales a minimum turistů

Hned vedle Kolumbie se nachází další země, kam se můžete vydat na dovolenou v březnu a užívat si koupání v moři i sluneční paprsky. Řeč je o Panamě. Státu, který spadá do Střední Ameriky, a stále ještě není masově vyhledávanou destinací. Což je dobrá zpráva pro všechny, kdo touží po klidné a pohodové dovolené v nádherném prostředí. Rozlohou připomíná Panama Českou republiku a žije v ní něco málo přes 4 miliony obyvatel.

Slovo Panama znamená hojnost ryb, motýlů a ptáků a to je přesně to, co na vás bude čekat. Na území země se nacházejí překrásné Národní parky – Darién, Coiba či Portobelo. Také byste neměli minout nejvyšší horu v zemi, v jejímž okolí se rozkládá mlžný prales a stále zde žijí indiáni. Za vidění stojí i hlavní město – Panama City.

Žádný turista si při své první návštěvě nenechá ujít pohled na dobře známý Panamský průplav, který se stal spojnicí mezi Atlantikem a Tichým oceánem. Zážitkem je pozorovat, když jím proplouvá obří loď.

Užitečné informace o Panamě

Panama je skutečným rájem na zemi a nadchne vás svou přírodou, kuchyní i metropolemi. Jaké počasí můžete v zemi v březnu očekávat? Protože od prosince do dubna panuje v zemi období sucha, můžete se těšit na teplé dny i noci bez jediné kapky deště. Máte-li obavy z hurikánů, nejsou na místě. Pro tuto oblast nejsou obvyklé.

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 26 °C
 • Časový posun oproti ČR: – 6 hodin

Kde se v Panamě ubytovat

Při hledání ubytování v Panamě záleží na tom, zda dá přednost bydlení ve městě, v lese nebo v blízkosti pláže.

 • Milovníci netradičních typů ubytování a nenároční turisté budou okouzleni ubytováním na stromě s výhledem na hory v Roots.
 • Plážoví povaleči budou spokojenější v Uverito Sand Dollar B&B.

Ceny letenek do Panamy a délka letu

Ceny zpáteční letenky do Panamy mohou vyšplhat až na dvacet tisíc korun, ale pokud budete hlídat akční letenky, můžete letět do Panamy z německého Mnichova a zpět již za 13 00 korun. V letadle si posedíte přibližně 12 a půl hodiny.

Panama
Panama je ideální teplou destinací (nejen) v březnu

Bali: Zažijte fenomén Jíst, Meditovat, Milovat na vlastní kůži

Pokládáte si otázku, kam se Češi hojně vydávají na dovolenou v březnu? Určitě vás nepřekvapí, že mnoho z nich má namířeno právě na Bali. Tento indonésky ostrov učaroval cestovatelům nejen díky knize Jíst, meditovat, milovat, ale získal si je také slunečným počasím, skvělou kuchyní a neustále usměvavými místními obyvateli.

Pokud chcete vyrazit do nějaké lowcostové destinace, je právě Bali tou správnou volbou. Ceny jsou zde totiž nižší než v České republice a největším výdajem bude letenka. A co byste během své březnové dovolené na Bali neměli minout?

Místní chrámy, nekonečné pláže s jemným bílým pískem, vodopády, rýžová pole a spoustu dalších míst. Rozloha Bali je necelých 6 000 km², takže ostrov můžete snadno projet křížem krážem na skútru a poznat všechna jeho zákoutí. Rozhodně dejte během dovolené šanci také surfování a blíže prozkoumejte i podmořský svět. Bali je také vyhlášené divokým nočním životem.

Užitečné informace o Bali

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 28 °C
 • Časový posun oproti ČR: +7 hodin

Kde se na Bali ubytovat

Pokud jste viděli filmové zpracování Jíst, meditovat, milovat, pravděpodobně jste zatoužili po stejném typu ubytování jako hlavní hrdinka. Dobrá zpráva je, že se skutečně můžete ubytovat v krásné vilce a dokonce za ni ani nezaplatíte tolik.

Ceny letenek na Bali a délka letu

Délka letu se odvíjí od toho, jakou přestupní stanici si zvolíte. Přímé letecké spojení z Prahy totiž bohužel neexistuje a vy tak na cestě strávíte přibližně 18 hodin. Výhodné akční letenky na Bali lze sehnat již od 16 000 korun.

Bali
Co třeba v Březnu na Bali?

Singapur: Navštivte metropoli, kde se moderna střetává s tradicemi

Singapur leží v jihovýchodní Asii a nabízí dokonalého spojení tradičního s moderním. Příjemně vás překvapí již samotné letiště Changi, které se řadí k těm vůbec nejlepším na světě.

V samotném Singapuru si nenechte ujít návštěvu Gardens by the Bay. Jedná se o nejikoničtější místo v metropoli, které v sobě spojuje přírodní prvky s těmi futuristickými. Dalším lákadlem je Marina Bay Sands. Stavba, která v sobě skrývá luxusní hotel, obchody, restaurace i vyhlídkové terasy. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva proskleného střešního bazénu. Za návštěvu stojí také Singapore Botanic Gardens.

Na jídlo a za zábavou si zajděte do čtvrti Clarke Quay a do Universal Studios Singapore, jestli chcete blíže poznat asijskou kulturu, navštivte zábavní park Haw Par Villa a za přírodou se vydejte na The Southern Ridges.

Užitečné informace o Singapuru

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 28 °C
 • Časový posun oproti ČR: + 7 hodin

Kde se v Singapuru ubytovat

Pokud nechcete strávit noc v jednom z nejznámějších hotelů světa, Marina Bay Sands, můžete vyzkoušet kapslový hotel, například Wanderloft Capsule Hostel.

Ceny letenek do Singapuru a délka letu

Zpáteční letenky do Singapuru lze koupit již od 16 000 korun. Cesta letadlem do Singapuru trvá téměř 13 hodin.

Singapur
Singapur

Galapágy: Vydejte se po stopách Darwina, zažijte pravěk a poznejte panenskou přírodu

Galapágy učarovaly Darwinovi ve chvíli, kdy je poprvé spatřil. Toto souostroví totiž skutečně působí tak, jako kdyby se tu zastavil čas. Na rovinu uvádíme, že poznávací okruh po Galapágách je o něco dražší, ale pokud jste je vždy toužili spatřit na vlastní očí, začněte si šetřit – bude to stát za to!

Na Galapágách narazíte na rostlinné a živočišné druhy, které v dalších koutech země již dávno nežijí, a skutečně je můžete pozorovat z bezprostřední vzdálenosti. Kromě želv a tučňáků můžete pozorovat také leguány, albatrosy, kormorány či pěnkavy. Kromě toho se ale můžete radovat i z prázdných pláží a podmořského světa, který jste do té doby ještě nespatřili.

Nenechte si ujít návštěvu Výzkumné stanice Charlese Darwina, Želví zátoky, kráteru sopky Sierra Negra, Cape Rosa, ostrovu Isabela a řady dalších. Abyste ze své dovolené na Galapágách vytěžili skutečně maximum, podnikněte během pobytu maximum výletů.

Užitečné informace o Galapágách

Na dovolenou v březnu na Galapágy se rozhodně nevydávejte bez krému s ochrannými UV faktory. Slunce zde celoročně skutečně hodně pálí a je nutné se před slunečními paprsky chránit. Jaké teploty na souostrovích panují v březnu?

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 25 °C
 • Časový posun oproti ČR: -7 hodin

Kde se na Galapágách ubytovat

Při cestě za prozkoumáváním Galapág máte vlastně dvě možnosti, jak celou výpravou pojmout. První z nich je účast na okružní plavbě, díky čemuž navštívíte všechna zajímavá místa. Druhou je ubytování se na některém z ostrovů a prozkoumávání Galapág prostřednictvím jednodenních lodních výletů. Protože obydlené jsou pouze čtyři ostrovy, počítejte s vysokou cenou za ubytování.

 • Nejpraktičtějším se jeví ubytování na ostrově Santa Cruz například v Sumaq House, kde na vás čeká skvělý poměr kvality a ceny.

Ceny letenek na Galapágy a délka letu

Souostroví Galapágy leží v Tichém oceánu, přibližně 1000 kilometrů západně od Ekvádoru, ke kterému náleží. Cesta letadlem je poměrně dlouhá a zabere vám více jak 24 hodin. Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje okolo 30 000 korun.

Galapágy
Galapágy

Gambie: Nejmenší africká země

Stát Gambie leží v západní Africe a jedná se o skvělou destinaci pro březnovou dovolenou. O sluneční paprsky a prázdné písčité pláže totiž nebude nouze. Stejně jako Panama, ani Gambie nepatří k masově oblíbeným turistickým cílům, a proto nabízí ideální podmínky pro klidnou a pohodovou dovolenou. Jedná se sice o nejmenší africký stát, ale rozhodně má co nabídnout.

Opalování a koupání v moři můžete prokládat výlety do národních parků, návštěvou hlavního města Banjul, obdivováním gambijského Stonehenge zvaného Wassu Stone Circle, nasáváním gambijské kultury a ochutnávkou místní kuchyně. V Gambii se mísí africká kultura s evropskou a arabskou a nejlépe je to znát právě na místních pokrmech.

Připomínkou temné kapitoly z historie je město Janjanbureh, kde se nachází největší věznice v Gambii a dříve bylo toto město administrativním centrem, které hrálo důležitou roli v obchodování s otroky. Protože se jedná o bývalou britskou kolonii, bez problému se domluvíte anglicky.

Zajímavostí je také to, že nejvyšší bod země se nachází ve výšce pouhých 53 metrů nad mořem.

Užitečné informace o Gambii

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 33 °C
 • Průměrná teplota moře: 20 °C
 • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Kde se v Gambii ubytovat

V Gambii si můžete užít pobyt v luxusním hotelovém resortu, ale i v klidném a čistém ubytování. Příjemný poměr ceny a výkonu nabízí například Gam Properties Guest House, ve kterém na vás čeká jednoduché vybavení a čisto.

Ceny letenek do Gambie a délka letu

Průměrné ceny zpátečních letenek do Gambie se pohybují do 20 000 korun. Někdy je výhodnější letenky nakombinovat a letět třeba s dvěma mezipřistáními. Netrváte-li na odletu z pražského letiště, podívejte se také na ceny letenek z Londýna. V letadle strávíte přibližně 9 hodin.

Gambie
Gambie

Tenerife: Barevný ostrov mnoha tváří nabízí koupání i turistiku

Láká vás zdolání nejvyššího vrcholu Španělska? To pak máte jasno v tom, kam na dovolenou v březnu. Kanárský ostrov Tenerife vám totiž kromě nádherných pláží s žlutým i černým pískem, poskytne také ideální podmínky pro turistiku. Zdolání hory Pico del Teide je při návštěvě téměř povinností. Téměř pod vrchol se můžete dopravit lanovkou.

Toužíte-li po klidu, vydejte se do malebné vesničky Masca, za tepající metropolí naopak vyrazte rovnou do hlavního města Santa Cruz de Tenerife. V okolí ostrova je možné pozorovat delfíny a vlny vytvářejí perfektní podmínky pro surfování i windsurfing.

Pěstujete si doma dračinec? Na Tenerife můžete spatřit exkluzivní exemplář, kterému se říká Dračí strom (Drago Milenario), který je podle legend starý tisíc let. Okouzlující je také přístavní město Garachico, které na vás dýchne klidnou atmosférou. Na západní straně ostrově se nacházejí majestátní útesy trefně pojmenované Los Gigantes.

Při plánování dovolené na Tenerife počítejte s tím, že sever ostrova je chladnější, jsou zde častější srážky a zelenější příroda. Jih je teplejší, ale zároveň vyprahlejší.

Užitečné informace o Tenerife

Na Tenerfie se můžete vypravit celoročně a vždy vás přivítají příjemné teploty. Protože břehy největšího z Kanárských ostrovů jsou omývány Atlantikem, koupání je vždy příjemně osvěžující.

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 22 °C (na jihu), 23 °C (na severu)
 • Průměrná teplota moře: 19,4 °C
 • Časový posun oproti ČR: – 1 hodina

Kde se na Tenerife ubytovat

Pokud nechcete celou dovolenou strávit pouze na pláži, ubytujte se v hlavním městě a podnikejte z něj výlety po celém ostrově. Vybírat si můžete z opravdu štědré nabídky hotelů i hostelů. Útulnou atmosféru s terasou a ve skvělé lokalitě poskytuje Hostel Tenerife.

Ceny letenek na Tenerife a délka letu

Zpáteční letenky na Tenerife zpravidla najdete okolo 6 000 korun. Když ale narazíte na akční nabídku, můžete si na ostrov a zpět zaletět třeba i o dva tisíce méně. Chcete-li vyrazit z některého z okolních letišť, rozhodně se podívejte na nabídku letenek z Berlína. Cesta letadlem je poměrně krátká a trvá 5 hodin.

Tenerife
Tenerife

Kostarika: Švýcarsko Střední Ameriky vám učaruje přírodou i atmosférou

Kostarika patří mezi státy Střední Ameriky a může být tou správnou odpovědí na otázku kam se v březnu vydat za sluncem. Od prosince do dubna totiž v Kostarice panuje období sucha. Pro Kostariku se vžilo několik označení, tím nejznámějším je přezdívka Švýcarsko Střední Ameriky. Jedná se totiž o nejdražší zemi v této oblasti.

Své návštěvy ale rozhodně nebudete litovat. V Kostarice se můžete vypravit k aktivní sopce Arenal, ztratit se v ulicích hlavního města San Jose a zamířit například i na místní trh Mercado Central. Zábavný trek na vás čeká v národním parku Monteverde, za pohodovou a uvolněnou atmosférou se vydejte do Puerto Viejo, se surfem v ruce vyrazte do Jacó a za koupáním vyrazte do městečka Cahuita.

Užitečné informace o Kostarice

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 29 °C
 • Časový posun oproti ČR: – 7 hodin

Kde se na Kostarice ubytovat

Nabídka ubytování na Kostarice je pestrá a každý si vybere přesně to, po čem touží. Složit hlavu můžete v hostelu i hotelovém pokoji. Příjemné ubytování v atraktivní lokalitě nabízí Hotel Cerro Lodge.

Ceny letenek na Kostariku a doba letu

Zpáteční letenka na Kostariku vás vyjde na přibližně 25 000 korun. Samozřejmě vám doporučujeme hlídat si akční letenky, které vás mohou vyjít i pod dvacet tisíc korun. Let do Kostariky trvá skoro 13 hodin.

Kostarika
Kostarika

Dillí: Přivítejte jaro hudbou, barvami a veselím a ztraťte se v obří indické metropoli

Proč se vydat do Dillí právě v březnu? Máte totiž výbornou příležitost zúčastnit se Festivalu Holi. Jedná se o hinduistickou tradici oslavující příchod jara a těšit se můžete na oslavy zahrnující zapalování ohňů i házení barevných prášků. O Holi se někdy mluví jako o festivalu barev a trochu připomíná barevný běh.

Kromě tohoto festivalu, který připadá na 25. března, je ale Dillí metropolí, která tepe životem a mísí se v ní architektonické skvosty, pouliční bazary a městem neustále proudí davy lidí. Dillí spadá do zlatého trojúhelníku nejnavštěvovanějších míst v severní Indii.

Město se dělí na novou a starou část a obě stojí za návštěvu. Během dovolené v Dillí byste rozhodně neměli minout hinduistický chrámový komplex Akšardham, Červenou pevnost, která leží na rozmezí nového a starého města, majestátní památník obětem války India Gate, Lotosový chrám, mešitu Jama Masjid a jedno z největších tržist v Asii – Sadar Bazaar.

Dillí je metropolí, kterou by během života měl navštívit každý cestoval. Milovníci indické kuchyni budou během dovolené v sedmém nebi.

Užitečné informace o Dillí

 • Průměrná teplota vzduchu v březnu: 29 °C
 • Časový posun oproti ČR: +4 hodiny a 30 minut

Kde se v Dillí ubytovat

Kapsulové hotely, hostely i klasické hotely – to vše lze v Dillí nalézt. Záleží na vaší představě a požadavcích, které máte. Protože ceny hotelů jsou poměrně nízké, můžete si vybrat k pobytu například Hotel Stay By Green Snaper, který má skvělou polohu, nabídne vám pohodlné zázemí a to vše za příznivou cenu.

Ceny letenek do Dillí a doba letu

Zpáteční letenku do Dillí lze zakoupit do 16 000 korun. V akční nabídce dokonce i pod touto hranicí. Cestou se nevyhnete minimálně jednomu přestupu, tudíž na cestě strávíte nejméně 11 hodin.

Dillí
Dillí

Zaleťte si v březnu za teplem a užijte si sluneční paprsky, koupání v moři, ochutnávání cizích kuchyní i poznávání nových míst. Která destinace ze seznamu vás láká nejvíc?

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru