TOP 10 destinací, kam vyrazit na dovolenou za teplem v dubnu

Kam na dovolenou za teplem v dubnu

Utečte před aprílovým počasím do dalekých i blízkých krajů, kde si budete užívat procházky po písčitých plážích, poznávat nové chutě, koupat se v moři a užívat si příjemné nicnedělání. Nevíte, kam na dovolenou v dubnu? Máme pro vás pár neodolatelných tipů.

Maroko: Nekonečné písečné duny, pláže, kosmopolitní města i podmanivé chutě

Pestrobarevné, slunečné, fotogenické a s nádhernými plážemi – takové je Maroko. Pokud vás neláká návštěva Afriky, Maroko změní váš názor. Kromě nekonečných písečných dun na Sahaře a nádherné noční oblohy, vás okouzlí také modré město Chefchaouen, architektonicky zajímavé město Fez a samozřejmě i rudé město Marakéš.

Nezapomeňte nasát Maroko všemi smysly a ochutnat také typické místní pokrmy, mezi které patří:

 • kuskus
 • polévka harira
 • tajine
 • kebab
 • pastila

Nejkrásnější koupání v Maroku si vychutnáte v Agadir, nádherném letovisku s písčitou pláží a výhledem na majestátní hory. Není poklidné koupání nic pro vás a raději pokořujete vlny na surfu? Na své si přijdete v Taghazout.

To, že se v Maroku nachází také město Casablanca, snad ani nemusíme zmiňovat. Milovníci legendárního stejnojmenného snímku by toto kosmopolitní město určitě neměli vynechat.

Užitečné informace o Maroku

Nejlepší čas k návštěvě Maroka je na jaře a na podzim. V létě panují v zemi skutečně enormně vysoké teploty a zimy bývají zbytečně chladné. Dobře si promyslete také to, zda se chcete koupat v teplejších a klidnějších vodách Středozemního moře, zda či dáte přednost studenějším vodám Atlantiku.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 24 °C
 • Průměrná teplota moře: 18,5 °C
 • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Kde se v Maroku ubytovat

Při výběru ubytování v Maroku si musíte rozmyslet, zda se chcete ubytovat u Středozemního moře, u Atlantiku a nebo poblíž nějakého města. Počítejte s tím, že čím blíže centru města se ubytujete, tím budou ceny více stoupat. Nicméně ubytování pro dvě osoby lze sehnat již od 1 000 korun za noc. Moderní a čisté ubytování, které je vzdálené cca 2 kilometry od pláže, nabízí např. Royal Rif Al Hoceima.

Ceny letenek do Maroka a délka letu

Maroko leží na severozápadě Afriky, let trvá přibližně pět hodin a vybrat si můžete hned ze sedmi marockých letišť. Zpáteční letenku do Maroka z Prahy seženete do dvou tisíc korun.

Maroko
Kam v dubnu? Co třeba Maroko?

Belize: Opomíjený karibský ráj, mayské památky a golfové vozíky

Belize je poměrně malý stát, svou rozlohou až 151. na světě, nacházející se ve Střední Americe. Jeho sousedy jsou Mexiko a Guatemala. Dříve bylo Belize známé jako Britský Honduras a pozůstatkem po tomto názvu je fakt, že stát je součástí Commonwealthu.

Přestože Belize nepatří k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům, rozhodně to neznamená, že nemá co nabídnout. Na jeho území se nachází například mayské ruiny Lamanai, pozůstatky mayského města Xunantunich či Caracol. Za návštěvu stojí také poklidná přímořská vesnička Placencia.

Milovníci šnorchlování a potápění si v okolí Belize přijdou na své. Nachází se zde Great Blue Hole, která je součástí Belize Barrier Reef, tedy druhého největšího korálového útesu na světě. Při potápění a šnorchlování je možné spatřit želvy, rejnoky, žraloky a tisíce ryb.

Součástí Belize je také ostrov Ambergris Caye, po kterém je možné se pohybovat výhradně v golfovém vozíku. Zažijte netradiční dovolenou, půjčte si golfový vozík a projeďte ostrov křížem krážem.

Kromě polehávání na písčitých plážích a koupání v tyrkysovém moři si udělejte výlet také do některého národního parku a na banánovou farmu, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Užitečné informace o Belize

Nevíte, kam k moři v dubnu? Příjemné teploty vzduchu a moře v Belize vám usnadní rozhodování.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 33 °C
 • Průměrná teplota moře: 27,5 °C
 • Časový posun oproti ČR: -8 hodin v době letního času, -7 hodin v době zimního času

Kde se v Belize ubytovat

Při volbě ubytování v Belize záleží na tom, zda chcete dovolenou strávit v levném hostelu či hotelu nižší, střední nebo vysoké kategorie. Podle toho se cena ubytování bude pohybovat od tisícovky až po dvanáct tisíc za noc.

Zlatou střední cestou je například čisté a menší ubytování v tříhvězdičkovém hotelu Ambergris Sunset Hotel. Toto ubytování se nachází v San Pedro na Ambertis Caye a v jeho blízkosti můžete jednoduše zaparkovat i pronajatý golfový vozík.

Ceny letenek do Belize a délka letu

Nejrychleji se do Belize dostanete letadlem. Cesta z Prahy vám i s mezipřistáním zabere přibližně 18 hodin. Podle toho, kolik chcete za letenky do Belize zaplatit, si vyberte kombinaci přestupních stanic. Narazíte-li na levné letenky z Prahy či některého německého města do Cancúnu, neváhejte s jejich nákupem. Průměrně se ceny letenek na trase Praha Cancún pohybují okolo 16 000 korun. A proč zvolit právě Cancún? Lowcostově se totiž lze dopravit z tohoto města do Belize díky autobusu. Druhou možností je samozřejmě letadlo.

Belize
Belize

Kypr: Krásné pláže, historické památky, mořské jeskyně a krásná příroda

Za příjemnou dovolenou v dubnu nemusíte cestovat přes půl světa. S otevřenou náručí vás přivítá také ostrov nacházející se ve Středozemním moři. Proč je Kypr skvělou volbou? Aktivit, kterým se během dovolené na Kypru můžete věnovat, je nespočet. Poznejte ostrov ze sedla kola, jděte se potápět, půjčte si auto, ale dejte si pozor – na ostrově se jezdí vlevo.

Nádherné pláže najdete v Coral Bay, Protaras, v letovisku Ayia Napa a samozřejmě musíte navštívit i populární pláž Nissi. Za architekturou a památkami se vydejte do města Paphos, kde se nachází hrobky králů i archeologické naleziště a potom pokračujte ke klášteru Agios Neophytos. Zavítejte i do hlavního města ostrova, kterým je Nikósie.

Za přírodními krásami se vydejte do národního parku Akamas, vystoupejte na hory Olympos a Troodos a potom se naopak vydejte až k moři do takzvaných Sea Caves.

Užitečné informace o Kypru

S příchodem jara celý Kypr ožije a rozzáří se barevnou záplavou květin. Během roku je zde více jak 300 slunečných dní a ke konci dubna dosahuje teplota moře příjemných teplot.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 21 °C
 • Průměrná teplota moře: 18 °C
 • Časový posun oproti ČR: + 1 hodina

Kde se na Kypru ubytovat

Chcete bydlet v tepající kyperské metropoli, oblíbeném letovisku nebo snad v menších a méně známých místech? Pokud hledáte místo k přespání a celý den budete trávit poznáváním ostrova, zcela jistě vám postačí starší, ale sympaticky zařízený Navarria Blue Hotel s bezplatným soukromým parkovištěm.

Ceny letenek na Kypr a délka letu

Na Kypr létají také nízkonákladové společnosti, a proto lze sehnat zpáteční letenky do 3 000 Kč. Let trvá tři a půl hodiny. Aby vám cesta letadlem rychle utekla, přečtěte si během letu Staré řecké báje a pověsti. Mnoho z nich se totiž váže právě ke Kypru.

Kypr - dovolená v dubnu
Kypr – dovolená v dubnu

Lanzarote: Ohňová země s černým pískem, mořskými tůněmi, vířícími kotly a slavným nedělním trhem

Sopečný či ohňový ostrov Lanzarote je nejsevernějším a čtvrtým největším z Kanárských ostrovů. Většina Lanzarote je pokrytá pouští, která má netradiční červenohnědou barvu, protože je sopečného původu. I díky tomu ostrov připomíná Mars.

Při hledání těch nejkrásnějších pláží na Lanzarote určitě zavítáte do Laguny Charco de los Clicos. Poznáte ji na první pohled podle černého písku a laguny se zelenou vodou. Krásné jsou také pláže Papagayo, de los Pocillos a Famara, nad kterou se tyčí velkolepé stejnojmenné útesy. Vykoupat se můžete také v mořských tůních v rybářské vesničce Punta Mujeres.

Ostrov má i svou divokou stránku, kterou můžete pozorovat na západním pobřeží. Do svého itineráře si proto rozhodně přidejte návštěvu Los Hervideros, pohled na vířící kotle vás přesvědčí o tom, že moře je nespoutané a nádherné zároveň. Z dalších přírodních úkazů stojí za vidění také El Lago Verde a El Golfo.

Nádherný pohled na ostrov z výšky se vám naskytne z Mirador del Río. A vaše kroky určitě zamíří i do jeskynního komplexu Jameos del Agua.

V neděli si zajeďte do městečka Teguise, kde se konají jedny z největších trhů. Za ruchem se pak můžete rovnou vydat do nedalekého hlavního města ostrova – Arrecife.

Užitečné informace o Lanzarote

Nezapomeňte si s sebou na Lanzarote přibalit také krémy na opalování. Místní počasí může být zrádné. I když je větrno, slunce zde pálí a rychle opaluje.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 21 °C
 • Průměrná teplota moře: 19 °C
 • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Kde se na Lanzarote ubytovat

Hledáte luxusní hotelový resort, prázdninový dům nebo snad menší apartmán? Klidné, čisté a útulné zázemí vám nabídne Sabbia Suites Ginesa v hlavním městě.

Ceny letenek na Lanzarote a délka letu

Z Prahy jste na Lanzarote za pět hodin a zpáteční letenka vás přijde na 5 000 korun. Chcete-li ušetřit, podívejte se na ceny letenek z Berlína či Bratislavy. Někdy narazíte na výhodné nabídky, které vám ušetří až tři tisíce.

Lanzarote
Lanzarote

Bolívie: Solné pláně, nejnebezpečnější silnice světa, tržiště čarodějnic i horké termální prameny

Nevíte, kam na dovolenou v dubnu? Odpovědí na tuto otázku může být země v jižní Americe – Bolívie. Lákadel, která tento stát nabízí, je totiž skutečně mnoho.

Během své návštěvy se můžete vykoupat v horkých termálních pramenech, pozorovat lamy, ve městě La Paz zavítat na tržiště čarodějnic (Mercado de las Brujas), kde si můžete zakoupit amulety, lektvary a další kouzelné předměty. V La Paz se také nezapomeňte svézt lanovkou.

Na území Bolívie se nachází také pozoruhodné solné pláně, rudé jezero i to nejvýše položené – Titicaca. Dále můžete navštívit významné archeologické naleziště Tiwanaku a před civilizací a ruchem moderní společnosti uprchnout do národního parku Amboró. Za dinosauřími stopami se vydejte do národního parku Toro Toro. Pokud vám nechybí kuráž, vydejte se po stopách motoristického pořadu Top Gear a projeďte se po Silnici smrti.

Bolívii nejlépe zdoláte v automobilu s náhonem na všechna čtyři kola. Bolivijské silnice jsou v mnohem horším stavu než ty české, tudíž je terénní auto skutečně nutností.

Užitečné informace o Bolívii

V Bolívii vás příjemně překvapí nízké ceny a nádherná příroda.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 14 – 27 °C (země je rozlehlá a záleží na konkrétní oblasti)
 • Průměrná teplota termálních pramenů: 29 °C
 • Časový posun oproti ČR: -5 hodin

Kde se v Bolívii ubytovat

Za jednu noc v bolívijském hostelu zaplatíte třeba jen sto korun, za ubytování v hotelu se snídaní několik set. Chcete-li se ubytovat v hlavním městě, vyzkoušejte Hotel Sagarnaga, který se nachází ve skvělé lokalitě.

Ceny letenek do Bolívie a délka letu

Do Bolívie se můžete dostat několika způsoby. Abyste za letenky zaplatili co nejméně, nevyhýbejte se přestupům a podívejte se na nabídky odletů směrem do USA a Jižní Ameriky z Londýna, Vídně i Madridu. Zpáteční letenka vás přijde na 25 000 korun. Délka letu se samozřejmě bude odvíjet od trasy a počtu mezipřistání, ale počítejte s tím, že na cestě strávíte od 13 do 20 hodin.

Bolívie
Bolívie

Kauai: Nejkrásnější havajský ostrov, Kalalau Trail, nekonečné pláže, přelet helikoptérou i nespoutaná příroda

Kauai je čtvrtým největším Havajským ostrovem a doslovný překlad názvu ostrova znamená místo za krkem. Původ jména je totiž odvozen od legendy o prvním vládci Havaje, který ostrov Kauai věnoval svému oblíbenému synovi, kterého v dětství často nosil na ramenou.

Svou dovolenou v dubnu na ostrově Kauai začněte na té nejkrásnější místní pláži. Jmenuje se Hanalei a vypadá skutečně jak z prospektů cestovních kanceláří. Další nádherné pláže na Kauai se jmenují Makoa Tunnels Beach, Polihale, Poipu a Kauapea.

Na ostrově Kauai se určitě vydejte také na túru. Zamířit můžete na slavnou Kalalau Trail, do přírodní rezervace Kokee State Park, projít se po pobřeží Napali a s úžasem sledovat vodopády Waipo’o. Milovníci přírody a malých hotelových resortů jistě ocení, že na Kauai nesmí být žádná budova vyšší než kokosová palma.

Mezi netradiční aktivity patří přelet ostrova helikoptérou. Protože je ale na Kauai poměrně draho, bude tento výdaj v celkovém součtu poměrně znatelný. Na druhou stranu se jedná o skutečně nezapomenutelný zážitek.

Užitečné informace o Kauai

Podle mnohých cestovatelů je ostrov Kauai tím nejkrásnějším na světě. Přesvědčte se o tom na vlastní oči a nevíte-li, kam na dovolenou v dubu, zaleťte si právě sem. Jaké počasí vás přivítá? Ostrov je dobře známý tím, že na něm každý den prší, proto na to buďte připraveni.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 27 °C
 • Průměrná teplota moře: 24,5 °C
 • Časový posun oproti ČR: – 12 hodin během letního času, -13 hodin během zimního času

Kde se na Kauai ubytovat

Ubytování na ostrově Kauai může být poměrně tvrdým oříškem. Tedy v případě, že netoužíte po luxusním hotelovém resortu, kde se ceny za noc pohybují v řádech tisíců korun. V případě, že se chystáte na dovolenou v celé partě, vyplatí se vám pronájem prázdninové vily. Rozumnou možností je dvouhvězdičkový hotel The West Inn Kauai ve městě Waimea.

Ceny letenek na Kauai a délka letu

Zpáteční letenku z Prahy na Kauai seženete do 21 000 korun a samozřejmě je nutné počítat s přestupy. Cesta bude poměrně dlouhá a zabere vám téměř celý den.

Kauai
Kauai

Andamany a Nikobary: Málo známý ráj, kde si vychutnáte nicnedělání na pláži

Slyšeli jste již někdy název Andamany a Nikobary? Tento indický ráj, který dosud nepodlehl masovému turismu, se nachází v Indickém oceánu poblíž Thajska a Indonésie. Jedná se o svazové teritorium Indie, které je tvořeno Andamanskými a Nikobarskými ostrovy.

Trvale obydlených je pouze 38 ostrovů z celkových 572. Na Andamanských ostrovech si můžete vychutnat koupání v tyrkysově modré vodě a užít si typickou plážovou dovolenou jako v egyptském hotelovém resortu. Až vás každodenní nicnedělání přestane bavit, můžete si prohlédnout hlavní město Port Blair, vydat se potápět a třeba i navštívit další ostrovy, mezi kterými se můžete snadno pohybovat loděmi.

O ostrově Severní Sentinel se tvrdí, že na něj nikdy nevkročil žádný člověk zvenčí. Na Nicobarské ostrovy se bohužel nepodíváte, protože přístup na ně je povolen pouze místním kmenům a rodákům z tohoto regionu.

Užitečné informace o Andamanských ostrovech

Než se na dovolenou na Andamanských ostrovech vydáte, nezapomeňte si zařídit vízum. Budete potřebovat klasické turistické indické vízum, které platí po dobu 30 dní a lze sjednat online.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 28 °C
 • Průměrná teplota moře: 29 °C
 • Časový posun oproti ČR: + 3,5 hodiny v letním čase, +4,5 hodiny během zimního času

Kde se na Andamanských ostrovech ubytovat

Po jakém typu ubytování toužíte? Spokojíte se s ubytováním u soukromého majitele? Nebo dáváte přednost hotelu? V obou případech se připravte na ceny v řádu stovek korun. Ubytování s krásným výhledem na moře vám poskytne Hotel Harbour View v Port Blair.

Ceny letenek na Andamanské ostrovy a délka letu

Zpáteční letenka do Port Blair z Prahy vás přijde na 20 000 korun. Počítejte s tím, že na cestě na vás bude čekat několik přestupů. Doba cesty se tak protáhne třeba i na celý den.

Andamanské ostrovy
Andamanské ostrovy

Fuerteventura: Písečný ostrov s nekonečnými plážemi, úchvatnými dunami a větrnými mlýny

Pro plážovou dovolenou je kanárský ostrov Fuerteventura jako stvořený. Zdejší pláže přímo vybízejí k odpočinku a surfování. Na pláži Gran Tarajal se dokonce nachází černý písek sopečného původu. Co dalšího se dá během dovolené v dubnu v Evropském Karibiku podniknout?

Název ostrova byl odvozen od španělského spojení el viento fuerte, což znamená silný vítr. Ten je pro Fuerteventuru typický a turisté si nenechají ujít pohled na místní větrné mlýny. Přestože na první pohled může ostrov působit jako poušť s nespočtem krásných pláží, lze navštívit i další zajímavá místa. Vydejte se do městeček Betancuria, La Oliva a Los Molinos.

Chcete-li se na ostrov podívat z nadhledu, navštivte vyhlídku Morro Velosa. Za scenérií, která vás přenese do velkofilmu Duna, se vydejte do Národního parku Corralejo. Objevíte se na místě, kde budete obklopeni fotogenickými dunami. Při návštěvě ostrova nezapomeňte ochutnat místní kozí sýry zvané Majorero.

Nejpraktičtějším způsobem, jak se pustit do poznávání ostrova, je půjčení auta.

Užitečné informace o Fuerteventuře

Fuerteventuru je možné, stejně jako ostatní Kanárské ostrovy, navštívit celoročně.

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 23 °C
 • Průměrná teplota moře: 19 °C
 • Časový posun oproti ČR: – 1 hodina

Kde se na Fuerteventuře ubytovat

Ostrov nabízí velké množství všech typů ubytování. Na své si přijdou batůžkáři spící po hostelech i rodiny s dětmi hledající kvalitní hotelové služby. Příjemné je ubytování v apartmánu Servatur Alameda de Jandía.

Ceny letenek na Fuerteventuru a délka letu

Z Prahy se na Fuerteventuru dostanete letecky za 4 hodiny, přičemž za zpáteční letenku zaplatíte průměrně 5 000 korun. Levnější variantou mohou být odlety z německých letišť.

Fuerteventura
Fuerteventura

Kapverdy: Úchvatné ostrovy v Atlantiku, kde zažijete nejlepší koupání a zaplavete si se žraloky

Návštěvy Cabo Verde nebudete litovat, protože vás přivítá slunečné počasí a nekonečně dlouhé dny. Celkem se Kapverdská republika skládá z 10 ostrovů, které jsou rozesety v Atlantiku západně od Afriky.

Tím hlavním důvodem, proč se na Kapverdy vydat, jsou písčité pláže a koupání. Dále je možné věnovat se potápění i surfování ve všech jeho podobách. Kromě klasického surfovacího prkna si můžete na Kapverdách vyzkoušet také windsurfing a kitesurfing.

Podle ostrova, který si k návštěvě vyberete, se pak odvíjejí další aktivity.

 • Na ostrově Boa Vista můžete navštívit poušť Viana.
 • Na ostrově Sal si nenechte ujít návštěvu solného jezera, žřaločí zátoky a hřbitovu mušlí. A ano, tušíte dobře, v Shark Bay lze skutečně spatřit živé žraloky a dokonce se s nimi i vykoupat, pokud k tomu najdete odvahu. Žraloci citronoví, kteří se v zátoce pohybují, jsou malí a neškodní.
 • Chcete-li zdolat nejvyšší vrchol Kapverdských ostrovů, musíte se vydat na ostrov Fogo, kde leží hora Pico do Fogo.
 • Ostrov Sao Vicente vás přivítá nádhernou přírodou a z nejvyššího vrcholu ostrova, Monte Verde, se vám naskytne krásný výhled do okolí.

Užitečné informace o Kapverdách

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 26 °C
 • Průměrná teplota moře: 24 °C
 • Časový posun oproti ČR: -2 hodiny

Kde se na Kapverdách ubytovat

Na Kapverdách se můžete ubytovat v luxusních hotelových resortech se soukromými plážemi, ale narazíte i na městské hotely, kde za noc zaplatíte několik stovek korun. Velké popularitě mezi batůžkáři se těší ubytování u hostitelky Isobel v Rooming House na ostrově Sal.

Ceny letenek na Kapverdy a doba letu

Při koupi zpátečních letenek z Prahy na Kapverdy počítejte s částkou okolo 14 tisíc. V letadle strávíte od 6 do 8 hodin. Doba letu na Kapverdy se odvíjí od toho, na jaký ostrov letíte a zda vás čeká mezipřistání.

Kapverdy
Kapverdy

Vietnam: Ikonická místa, krásné pláže, slavná města a pho třikrát denně

Oblíbenou asijskou destinací je Vietnam. Země, ve které na vás čeká výborná kuchyně za hubičku, vstřícné a milé obyvatelstvo, překrásné pláže, příroda i architektura. Jaká místa během dubnové dovolené ve Vietnamu nesmíte minout?

Zaprvé je nutné uvést na pravou místu, že zvládnout projet celý Vietnam během jedné návštěvy, je nemožné. Pokud vás tato obrovská zeme okouzlí, budete se do ní muset vracet opakovaně a vždy se vydat do jiné části.

Ve Vietnamu se kromě nádherných pláží nachází také ikonická místa, například populární Zlatý most, který drží dvě obří ruce, Ho Či Minovo město (dříve Saigon), které snad nikdy nespí, delta řeky Mekong, čajové plantáže, vodopády, zátoka Halong, hlavní město Hanoj, Sapa, Dalat a rýžová pole.

Vyjmenovat všechna místa, která ve Vietnamu musíte spatřit na vlastní oči, by zabralo přinejmenším týden. Pro pohyb po Vietnamu používejte kombinaci motocyklu, vlaku a letadla. Na krátké vzdálenosti se snadno dopravíte na motorce, na středně dlouhé naskočte do vlaku a při cestování z jednoho konce země na druhý si zvolte letadlo.

Ve Vietnamu se rozhodně nevyhýbejte street foodu a kromě polévky pho ochutnejte také závitky Nem a bagety Banh mi. Pro vietnamské pokrmy je typická rýže, rybí polévka, čerstvá zelenina a bylinky. V přímořských oblastech rozhodně ochutnejte ryby a mořské plody.

Užitečné informace o Vietnamu

 • Průměrná teplota vzduchu v dubnu: 31 °C
 • Průměrná teplota moře: 26 °C
 • Časový posun oproti ČR: + 6 hodin

Kde se ve Vietnamu ubytovat

Ve Vietnamu seženete levné ubytování v guesthousech, jejichž součástí je klimatizace i vlastní koupelna. Vsadit ale můžete i na hotely. Výběr jejich kategorie záleží na vašich preferencích. Ubytujte se například v krásném a čistém prostředí Chi Thanh Villa v Hoi An, kde si za pár stovek korun za noc budete připadat jako králové.

Ceny letenek do Vietnamu a doba letu

Cesta do Vietnamu je poměrně dlouhá a strávíte na ní od 15 až do 40 hodin. Její délka se odvíjí od počtu přestupů. Za zpáteční letenku z Prahy do Vietnamu zaplatíte průměrně 14 tisíc korun. Výdaj za letenku bude ale pravděpodobně tím největším, který vás na cestě potká.

Vietnam
Vietnam

Duben se nemusí nést v duchu aprílového počasí, ale můžete ho strávit u moře, chytat sluneční paprsky a objevovat nová místa. Kam v dubnu za teplem vyrazíte?

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru