Nejlepší dárky pro cestovatele a turisty

Dárky pro cestovatele a turisty

Máte mezi svými známými milovníky cestování a lámáte si hlavu nad tím, jaký dárek by jim mohl udělat opravdovou radost? Každý, kdo rád objevuje nová místa a kultury, nebo se rád toulá přírodou, jistě ocení něco, co zpříjemní jeho cestovatelská dobrodružství. Ale jak vybrat ten správný dárek, který bude nejen užitečný, ale také osobní a originální? Ať už se blíží Vánoce, narozeniny někoho blízkého nebo zkrátka chcete někoho potěšit „jen tak“, může být výběr toho pravého dárku výzvou. V tomto článku vám nabídneme inspiraci a tipy na nejlepší dárky pro cestovatele, které zpříjemní jejich další cesty. Při výběru jsme se řídili hlavně tím, jaké dárky nám přijdou užitečné na cesty a co by nám samotným udělalo radost, nebo co sami na cestách rádi používáme.

Praktické dárky pro každého cestovatele

Na úvod pár obecných tipů na dárky, které si myslíme, že ocení prakticky každý cestovatel.

Multifunkční nůž

Takovým praktickým dárkem, který najde využití snad u každého cestovatele je kvalitní multifunkční nůž. Ať už je potřeba otevřít láhev vína na pláži, nakrájet čerstvé pečivo a lahodné uzeniny ze stánku na tržišti, nebo otevřít konzervu či láhev piva v kempu, vždy dokáže tento multifunkční dárek pomoci. A navíc si obdarovaný na vás v takovém případě vždy rád vzpomene a ocení, že právě díky vám dokáže každou z takových situací hravě vyřešit.

Jedním z nejznámějších a nejspolehlivějších výrobců multifunkčních nožů je bezpochyby švýcarská značka Victorinox, díky své vynikající kvalitě, designu a funkčnosti, kterou u svých produktů nabízí. Kromě toho, že nabízí u řady modelů širokou škálu funkcí – od otvírání konzerv, přes šroubováky, pinzety, až po pilky – můžou se tyto nože chlubit také dlouhou životností a odolností. Čepel je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli a rukojeť nože poskytuje pevný a pohodlný úchop.

Pokud chcete darovat ještě osobitější dárek, je možné si na multifunkční nože Victorinox nechat vygravírovat věnování, jméno obdarovaného či připomínku životní události.

Multifunkční kapesní nůž Victorinox
Multifunkční kapesní nůž Victorinox

Láhev na vodu

Dalším dárkem, který na cestách jistě každému přijde vhod je pěkná a kvalitní láhev na vodu. Bez té se totiž žádný cestovatel neobejde. Lahví je na trhu celá řada a je rozhodně z čeho vybírat. Záleží tak jen na vašem vkusu, na tom, koho obdarováváte a co si myslíte, že by se mu nebo ji mohlo líbít.

Za nás můžeme doporučit třeba nerezovou láhev Vilgain, která je vyrobena z nerezového materiálu, který udrží nápoj déle chladný, což se obzvlášť v teplých dnech na výletech hodí. Láhve můžete vybírat třeba v e-shopu Decathlon.cz, Alza.cz nebo 4camping.cz.

Láhev na vodu Vilgain
Láhev na vodu Vilgain

Online jazykové kurzy

Chystá se váš známý v nejbližší době do nějaké země, kde by se mu mohla hodit znalost nového jazyka? Nebo už nějakou dobu mluví o tom, že by se rád naučil konečně pořádně anglicky nebo třeba by chtěl začít se španělštinou? Tak proč mu neudělat radost online jazykovým kurzem?

Takovým příkladem může být třeba interaktivní online jazykový kurz od OnlineJazyky.cz. Na výběr mají kurzy pro začátečníky i pokročilé a to jak zmíněnou angličtinu a španělštinu, tak také třeba němčinu, francouzštinu, italštinu či ruštinu. Velkou výhodou je zábavná a interaktivní forma výuky s celou řadou moderních funkcí a motivačních prvků, takže obdarovaného bude učení samo o sobě bavit a jen tak ho neomrzí.

Jazykový kurz OnlineJazyky.cz
Jazykový kurz OnlineJazyky.cz

Stírací mapa

Pokud odarováváte někoho, kdo rád cestuje, určitě by mu udělalo radost, kdyby si mohl zaznamenávat místa, kde již byl a jaké země navštívil. K tomu může velmi dobře posloužit stírací mapa světa, která zároveň ozdobí byt obdarovaného a při každém pohledu na tuto mapu se mu vybaví nádherné vzpomínky z jeho cest.

Stírací mapy můžete pořídit třeba na e-shopu KnihyDobrovský.cz nebo KrálovstvíMap.cz.

Stírací mapa světa
Stírací mapa světa

Cestovatelský deník

Cestovatelský deník je dalším skvělým nástrojem pro každého cestovatele, který umožní uchovávat si svoje vzpomínky z cest, ale také si plánovat další cesty a zaznamenávat si do něj třeba své cestovatelské sny.

Oblíbeným cestovatelským deníkem je třeba ten od Mementerra. Tento deník je rozdělen do 4 tématických sekcí. První sekcí jsou Sny a plány, kde si obdarovaný může zaznamenávat místa, která by rád v budoucnu navštívil. Nejvíce místa v deníku je však samozřejmě vyhrazeno pro zaznamenávání Zážitků a vzpomínek z cest. Pro ty je v deníku 120 volných stránek, které si každý může vyplnit a vyzdobit dle potřeby. Na konci deníku je také sekce Výzvy a aktivity s inspirací, jak si užít ještě více zážitků výstupem z komfortní zón a nakonec Shrnutí a zamyšlení, kde si může každý zaznamenat svá nej z cest a zamyslet se nad tím, jak cestování změnilo u dané osoby pohled na svět.

Cestovatelský deník Mementerra pořídíte třeba na e-shopu Albi.cz.

Cestovatelský deník Mementerra
Cestovatelský deník Mementerra

Mini vývrtka na klíče

Ideální dárek pro cestovatele a zároveň milovníky vína. Mini vývrtku lze nosit na klíčích a mít ji tak pro případ potřeby vždy při ruce. Mini vývrtku můžete pořídit v e-shopu Pod7kilo.cz, kde je možné k ní zakoupit třeba také skládací skleničky na víno a darovat tak rovnou celý vinný cestovatelský set.

Miniaturní cestovní vývrtka na klíče
Miniaturní cestovní vývrtka na klíče

Rychleschnoucí ručník

Na cestách často nebývá možnost sušit pořádně věci, tak jako v pohodlí domova. Ručník je ale často potřeba, ať už jdete na pláž k moři, nebo táboříte někde v kempu. A nikdo nechce dlouho čekat, než mu mokrý ručník uschne, nebo jej sebou tahat mokrý a těžký. V takových situacích jsou nedocenitelné rychleschnoucí ručníky. Ty bývají vyrobeny z mikrovlákna, které je lehké, vysoce absorpční a zároveň se velmi rychle suší. Mikrovlákno má také vynikající antibakteriální vlastnosti, které omezuje růst bakterií a plísní, jež mohou vznikat v prostředí, kde se mísí vlhkost a teplo.

Výborná je také jejich kompaktní velikost a nízká hmotnost. Rychleschnoucí ručník se snadno vejde i do malého turistického batůžku a je vždy po ruce. Navíc své využití najde i v případě, kdy si chcete sednou do trávy na zem a chcete si pod sebe něco dát.

Rychleschnoucí ručník pořídíte třeba v e-shopu Hanibal.cz nebo Decathlon.cz.

Rychleschnoucí ručník
Rychleschnoucí ručník

Skládací batoh

Jestli máme něco opravu rádi, tak jsou to malé, skladné a zároveň praktické věci, jelikož místa v zavazadlech nebývá často nazbyt. Takovým příkladem je i skládací batoh, který se hodí na jednodenní procházky po městě či výlety do přírody. Snadno se přibalí do kufru či příručního zavazadla, kde zabere takřka zanedbatelné místo a na výlety se do něj vleze vše potřebné, jako je voda, svačina či oblečení.

Skládací mini batoh můžete pořídit v e-shopu Pod7kilo.cz.

Skládací batoh
Skládací batoh

Cestovní sada kosmetických lahviček

Kosmetické lahvičky ocení snad každý kdo létá letadlem. Lahvičky splňují podmínky leteckých společností na převoz tekutin a je možné je tak bez problémů převážet v příručním zavazadle. Lahvičky mají také různé uzávěry a dávkovače, takže si je každý může naplnit dle potřeby.

Sadu kosmetických lahviček pořídíte například v e-shopu Bagalio.cz nebo Decathlon.cz.

Cestovní kosmetické lahvičky
Cestovní kosmetické lahvičky

Flakonek

I na cestách chceme příjemně vonět, obzvlášť, pokud cestujeme s partnerem, nebo vyrážíme na pracovní cestu. Ne vždy ale náš oblíbený parfém splňuje podmínky leteckých společností, co se převozu tekutin týká. V takovém případě přijde vhod flakonek na parfém. Flakonek se dá snadno naplnit, umožní mít svoji oblíbenou vůni vždy při sobě a v zavazadle zabere naprosté minimum místa.

Flakonec můžete pořídit v e-shopu Pod7kilo.cz.

Flakonek na parfém
Flakonek na parfém

Cestovní kosmetika

Darovat můžete také rovnou celou kosmetickou sadu se základními kosmetickými potřebami, ať už pro může nebo pro ženu. V balení se často kromě sprchového gelu a šampónu nachází také další užitečné věci, jako třeba cestovní zubní pasta, ústní voda, antibakteriální gel apod.

Cestovní kosmetiku pořídíte např. v e-shopu Zapakuj.cz.

Cestovní kosmetika
Cestovní kosmetická sada

Dentální sada

Pro ústní hygienu ocení cestovatelé zase praktickou dentální sadu, třeba tu od oblibeného Curaproxu. Tato sada nabízí vše potřebné pro správnou ústní hygienu v malém a kompaktním provedení. Díky svým malým rozměrům se bez problémů vejde do batohu, kabelky ale i do kapsy. Sada obsahuje dvoudilný skládací kartáček, bělící zubní pastu a mezizubní kartáčky.

Dentální sadu Curaprox pořídíte v e-shopu Pod7kilo.cz.

Dentální sada Curaprox
Dentální sada Curaprox

Váha na zavazadla

Dobrým dárkem pro někoho, kdo často cestuje letadlem je také malá cestovní váha na zavazadla. Není totiž nic horšího, když se na letišti musí člověk stresovat, zda jeho zavazadlo nepřesáhlo stanovené limity, kvůli suvenýrům, které na svých cestách nakoupil. S tímto dárkem zbavíte své blízké těchto nepříjemných starostí, za což budou určitě rádi. Díky nízké hmotnosti a rozměrům lze váhu snadno vozit sebou na každou cestu.

Váhu pořídíte v e-shopu Pod7kilo.cz.

Cestovní váha na zavazadla
Cestovní váha na zavazadla

Originální jmenovka na zavazadlo

Ztráta zavazdla není nikdy příjemnou záležitostí. Proto se vyplatí odbavená zavazadla opatřit jmenovkou s kontaktními údaji, aby se zavazadlo v případě nalezení snadněji dostalo k danému majiteli. K tomu se hodí právě originální jmenovka, která navíc skvěle a stylově vypadá. Díky výraznému a veselému designu také pomáhá k snadnějšímu a rychlejšímu nalezení kufru mezi ostatními zavazadly.

Originální jmenovky pořídíte v e-shopu Bagalio.cz.

Jmenovka na zavazadlo
Jmenovka na zavazadlo

Cestovní polštářky

Cestování je super, nicméně dlouhé cesty mohou být poněkud unavující a nekomfortní. V takových situacích se hodí cestovní polštářky, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální podporu krku a hlavy během cestování a předcházely tak nepříjemným bolestem a nepohodlí, které je s dlouhým cestováním dopravními prostředky spojeno. Tímto dárkem dáte obdarovanému najevo, že vám záleží na jeho pohodlí a blahu na cestách a darujete mu něco, co je jednak stylové, ale také funkční a užitečné.

Cestovní poštářky pořídíte na e-shopu 4camping.cz. Vybírat můžete z celé škály různých designů, provedení a barevných variant.

Cestovní polštářek
Cestovní polštářek

Cestovatelský set – polštářek, maska a špunty

Chystá se váš blízký na dlouhou cestu letadlem či autobusem, spaní v kempu či na nějaký festival? Nebo podobné typy výletů praktikuje často? Pak jistě ocení cestovatelský set s cestovním poštářkem, maskou na oči a špuntami do uší, pro pohodlný spánek a kvalitní odpočinek. Obzvlášť v kempech, kde sluníčko vysvitá brzo ráno a probouzí se děti z okolních stanovišť je tento set často takřka nutností, pokud si chce člověk trošku pospat a načerpat dostatek energie na další den plný dobrodružství.

Cestovatelský set pořídíte např v e-shopu Zapakuj.cz.

Cestovní set
Cestovní set

KPZ

Užitečná krabička plná vychytávek, kterou ocení každý v případě nouze a nečekaných situací. Promyšlený obsah poskytuje cestovateli klid a jistotu, že má u sebe malý, ale mocný nástroj, který mu může v krizi skutečně pomoci. Samozřejmě si obsah krabičky může každý upravit dle potřeby.

KPZ krabičku pořídíte v e-shopu Pod7kilo.cz.

KPZ
KPZ

Dárky do kempu a pod stan

Tráví vaši známí raději čas v přírodě, spaním ve stanu či pod širákem a raději než do luxusního hotelu si zajedou do kempu? Pak máme několik tipů na dárky i pro tyto cestovatele.

Cestovní kávovar

Chcete obdarovat někoho, o kom zároveň víte, že si bez kávy nedokáže představit svůj den? Pak bude cestovní kávovar pro něj ideálním doplňkem na kempování, dovolenou i tůry do přírody. Snadno si díky vám bude moci připravit lahodnou a čerstvou kávu takřka kdekoliv. Doporučit můžeme třeba oblíbený cestovní kávovar Wacaco Nanopresso nebo o něco dražší Outin Nano Portable Espresso Machine, který si ale dokáže vodu také sám ohřát.

Cestovní kávovar Wacaco Nanopresso
Cestovní kávovar Wacaco Nanopresso

Termoska a termohrnky

Pěkným dárkem může být také termoska nebo termohrnek. Není nad to, vzít si na výlet, prcházku, nebo klidně i jen tak do města teplé kafe a v klidu si jej pomalu popíjet. A pokud náhodou někdo neholduje kafi, termosky a termohrnky najdou své využití i pro popíjení teplého čaje na cestách, což je obzvlášť v chladných měsících neocenitelné.

Termosky a termohrnky můžete pořídit třeba na e-shopu Alza.cz.

Termoska
Termoska

Plecháček

Když jsme u těch nápojů, zapomenou nesmíme ani na tradiční plecháčky. I ten totiž může být skvělým dárkem, obzvlášť pro někoho, kdo rád tráví čas v přírodě či v kempu. Poslouží skvěle k popíjení různých tekutin, ať už teplých či studených, a navíc se nemusí obdarovaný cestovatel strachvoat, že by svůj oblíbený hrníček na cestách někde rozbil.

Plecháček můžete pořídit třeba na e-shopu 4camping.cz.

Plecháček
Plecháček

Skládací vařič

Co by to bylo za kempování bez vařiče. Bez toho se zkrátka nikdo neobejde, ať už je potřeba uvařit vodu na čaj, nebo něco rychlého k jídlu. A pokud váš známý zatím žádný nemá, nebo víte, že by bylo na čase, aby ten svůj vyměnil za nový, tak to může být skvělá příležitost pro vás a můžete je obdarovat novým vařičem. Vybírat můžete samozřejmě z klasických plynových vařičů, třeba na e-shopu Hanibal.cz, nebo pokud hledáte něco speciálního, tak skvělým tipem může být tento miniaturní skládací vařič Robens Fire Midge Titanium, který je nejlehčím a nejmenším vařičem na trhu.

Skládací vařič
Skládací vařič

Cestovní skládací nádobí

Při vaření v kempu se samozřejmě nedá obejít bez nádobí. Nikdo ale nechce sebou tahat velké a nepraktické hrnce. To naštěstí není potřeba díky skládacímu nádobí od firmy Sea to summit. Pořídit jako dárek můžete třeba praktický skládací hrnec X-Pot, ale také třeba skládací misky X-Bowl, nebo skládací hrnek X-Mug.

Skládací cestovní nádobí pořídíte třeba v e-shopu Hanibal.cz.

Cestovní nádobí
Cestovní nádobí

Skládací sklenička na víno

Pokud jsou vaši známí milovníci vína, tak možná často řeší otázku, z čeho vlastně víno na cestách pít. Klasické skleničky na víno jsou totiž při cestování nepraktické a mohou se snadno rozbít. Skvělým tipem na dárek tak může být třeba tato skládací sklenička na víno. Nejen že se jen tak nerozbije, jelikož je vyrobena z nerezového kovového materiálu, ale také díky svému skládacímu provedení nezabere tolik místa.

Skládací sklenička na víno
Skládací sklenička na víno

Vložka do spacáku

Vložka do spacáku může být super doplňkem, kterým přispějete k většímu pohodlí obdarovaného při spaní ve spacáku. Třeba tato Sea to Summit Expander Liner Traveller bavlněná vložka do spacáku. Bavlněná látka je příjemnější na dotek, je podobná běžnému domácímu prostěradlu a také poskytuje dodatečnou tepelnou vrstvu v chladnějším počasí.

Samozřejmě, pokud vás zrovna tato nezaujala, na e-shopu Hanibal.cz můžete vybírat i z celé řady jiných vložek do spacáku.

Vložka do spacáku
Vložka do spacáku

Svítilna

Svítilna je nezbytně důležou součástí výbavy každého kempaře. Své využití najde při výpravách do přírody, jako průvodce tmavými stezkami, nebo také jako zdroj světla při večerním posezení u karavanu či ve stanu. Dnešní svítilny nabízí mnoho variant a také funkcí – od kompaktních modelů, které snadno dáte do kapsy, po větší a výkonnější modely, které dokáží osvětlit celý tábor. Funkce jako nastavitelná intenzita světla, různé módy svícení a možná i zabudovaný USB výstup pro nabíjení mobilních zařízení, činí ze svítilny univerzálního pomocníka na cestách.

Svítilny můžete vybírat na e-shopu Pod7kilo.cz nebo Decathlon.cz.

Svítilna

Čelovka

Když jsme nakousli svítilny, zapomenout nesmíme ani na tradiční čelovky. Tyto kompaktní, lehké a výkonné svítilny nosící se přímo na hlavě, zajišťují osvětlení tam, kam směřuje pohled očí, a zároveň uvolňují ruce pro další aktivity. Ať už na noční túře, při běhu po lesních stezkách, nebo při rozdělávání táboráku, čelovka osvětlí každý krok. Může tak být také elegantním, funkčním a nesmírně užitečným dárkem pro vaše blízké.

Čelovky pořídite na e-shopu Decathlon.cz.

Čelovka

Hamaka

Pokud máte v životě někoho, kdo se rád toulá, objevuje nová místa a zároveň ocení chvíle klidu a pohodlí, hamaka může být tou nejlepší volbou dárku, jakou můžete udělat. Hamaky jsou univerzální a snadno přenosné, čímž se stávají ideálním řešením pro ty, kdo hledají relaxaci na cestách a zároveň nechtějí nosit s sebou těžkou výbavu. 

Hamaky můžete pořídit třeba na e-shopu Decathlon.cz.

Hamaka
Hamaka

Oblečení a doplňky na cestování

Pro ty, kdo jsou často na cestách bývá oblečení často klíčové. Musí poskytnout dostatečný komfort i pohodlí a zároveň odolat nepředvídatelnému počasí. Ukážeme vám tedy pár tipů na zajímavé a praktické kousky oblečení a doplňků, kterými můžete také obdarovat své blízké a které jim zpříjemní jejich další cesty.

Funkční oblečení

Funkční oblečení je neocenitelným společníkem každého cestovatele. Je vyrobeno z vysoce prodyšných a vlhkost odvádějících materiálů, jako je polyester, polypropylen nebo merino vlna, které efektivně odvádějí pot a chrání tělo před přehřátím během intenzivního fyzického výkonu na túrách a následně také před podchazením v důsledku vlhkého oblečení. Kromě toho, že rychle schne, je také lehké a snadno se zabalí, což je ideální pro ty, kdo rádi cestují s co nejmenší zavazadly.

Funkční oblečení pořídíte třeba v e-shopu 4camping.cz.

Funkční triko
Funkční triko

Voděodolné ponožky

Možná nechcete někomu darovat ponožky, ale kdo chodí častěji na treky tak jistě ví, že není nic horšího než si promáčet ponožky a následně v nich trávit celý den. Proto, i když se to nemusí zdát, mohou být ponožky originálním, skvělým a praktickým dárkem. Obzvlášť když jde o voděodolné ponožky, třeba tyto Bridgedale Storm Sock. Ponožky jsou vyrobeny ze třech vrstev, které pomáhají odvádět vlhkost z nohou a také zabraňují zápachu z ponožek.

Voděodolné ponožky Bridgedale Storm Sock pořídíte v e-shopu Pod7kilo.cz.

Voděodolné ponožky
Voděodolné ponožky

Cestovní elegantní šaty

A co takové praktické a zároveň elegantní šaty pro dámu? Příkladem jsou třeba šaty Icebreaker Yanni sleeveless dress z merino vlny. Díky tomuto speciálnímu materiálu jsou lehké, skladné, příjemné na omak ale také  efektivně odvádí pot, což je ideální pro horké letní dny. A díky pohodlnosti a elegantnímu střihu se hodí takřka pro každou příležitost.

Šaty Icebreaker Yanni sleeveless dress pořídíte v e-shopu Pod7kilo.cz.

Cestovní šaty
Cestovní elegantní šaty

Barefoot boty

Barefoot boty napodobují přirozený pocit chůze naboso, aniž by nohám chyběla ochrana před nerovnostmi a ostrými předměty na zemi. S ultra tenkou podrážkou a širokou špičkou, která umožňuje prstům volně se pohybovat, barefoot boty poskytují nejen pohodlí, ale také podporují zdravou strukturu a funkci nohou. Navíc, vzhledem k jejich oblibě, jsou tyto boty dnes dostupné v různých variantách, stylech i barvách, což znamená, že snadno najdete ten správný pár barefoot pro každého cestovatele.

Vybírat můžete třeba na e-shopu Belenka.cz nebo 4camping.cz.

Barefoot boty
Barefoot boty

Lehké skládací bundy

Do nepříznivého počasí zase každého potěší kvalitní lehká bunda, která zároveň zabírá na cestách minimum místa v batohu, má nízkou hmotnost, ale v případě potřeby je hned po ruce. Hodí se jak na kratší výlety, tak i na delší terkové výpravy. 

Lehké bundy pořídíte třeba v e-shopu Decathlon.cz.

Turistická bunda

Trekové hole

Trekové hole pomáhají udržovat stabilitu na nerovném terénu, zvyšují jistotu při chůzi a minimalizují tak riziko úrazů, což je obzvlášť užitečné v náročnějším terénu. Kromě toho aktivují i horní část těla a podporují tak celkovou kondici a vytrvalost během treků. Aby se s nimi snadno cestovalo, jsou na trhu k dispozici také skládací trekové hole, které tak mohou být skvělým dárkem pro nadšené turisty. 

Skladací trekové hole pořídíte třeba v e-shopu Decathlon.cz nebo Hanibal.cz.

Skládací trekové hole
Skládací trekové hole

Kompresní obal na oblečení

Každý, kdo cestuje, často řeší otázku, jak zabalit do zavazadla vše potřebné tak, aby se do něj vešlo co nejvíce věcí, ty nezabraly moc místa a aby se zároveň oblečení nepomačkalo. V tomto může pomoci kompresní obal na oblečení od značky Eagle Creek, konkrétně model Pack-It Specter Compression Cube. Tento praktický a lehký obal, díky promyšlenému kompresnímu zipu, umožní snížit objem zabaleného oblečení a mít jej zároveň roztříděné a snadno přístupné. Kromě toho se dá tento obal využít na cestách také jako náhradní polštář.

Kompresní obal na oblečení pořídíte v e-shopu Pod7kilo.cz.

Kompresní obal na oblečení
Kompresní obal na oblečení

Užitečná elektronika na cesty

Powerbanka 

Málokdo si v dnešní době dokáže představit cestování bez mobilního telefonu a další elektroniky. Výzvou však často bývá, jak udržen všechny tyto zařízení nabité a při životě po celý výlet. Není totiž zrovna příjemné, když se vám uprostřed cizího města vybije telefon, kde máte navigaci a nevíte, jak se dostat zpět na ubytování. V takových případech se powerbanka stává užitečným zachráncem, kterého můžete svým blízkým darovat a pomoct jim tak v těchto nepříjemných situacích. 

Powerbanky můžete vybírat třeba na e-shopu Alza.cz.

Powerbanka

Světový adapter

Každý, kdo se někdy ocitl v cizí zemi s jiným typem zásuvek dobře ví, jak nenahraditlným pomocníkem může být takový adapter. A pokud váš známý cestuje často a do různých zemí, jistě ocení univerzální světový adapter, s kterou může cestovat kamkoliv a vždy bez obav nabije svůj mobilní telefon, fotoaparát a další elektroniku.

Cestovní adaptery pořidíte v e-shopu Alza.cz.

Cestovní adapter

Bezdrátová sluchátka

Poslech hudby či podcastů dokáže často zpříjemnit dlouhé chvíle na cestách, ať už při čekání na letadlo, nebo během samotné cesty. To může být další příležitostí pro vás, jak cestovatele obdarovat a jako dárek zvolit sluchátka, ideálně ta bezdrátová. Nejen že nabízí vynikající svobodu pohybu, ale také užitečné funkce, jako je noise canceling, který zajistí kvalitní poslech i na rušné ulici či v dopravním prostředku, díky technologie potlačující okolní hluk. Což je právě na cestách ideální.

Osobně můžeme doporučit bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro, pokud váš známý používá Apple produkty, nebo v opačném případě třeba kvalitní sluchátka Sony Noise Cancelling WF-1000XM5.

Bezdrátová sluchátka

AirTag

Ztratit na cestách klíče či peněženku není nic příjemného. Co pro takové případy darovat třeba Apple AirTag? Malé a praktické zařízení, které pomáhá najít ztracené předměty. Pokud chcete obdarovat někoho, kdo neholduje produktům od Applu, můžete zvolit i konkurenční bluetooth lokátor jiné značky.

AirTag

Cestovní reproduktor

Stejně jako bezdrátová sluchátka dokáže cesty zpříjemnit i bezdrátový reproduktor, který umožnuje pouštět hudbu volně do prostoru a sdílet ji tak s ostatními. To se hodí obzvlášť na pokoji či v chatě během společných pobytů a večerů. Cestovní reproduktory kombinují kompaktní design s odolností vůči vnějším vlivům – ať už jde o vodu, prach, nebo nárazy. Bývají také vybaveny integrovanou baterií s dlouhou výdrží a často i funkcemi pro hands-free volání nebo přístupem k různým hlasovým asistentům apod. 

Cestovní bezdrátové reproduktory můžete pořídit v e-shopu Alza.cz.

Bezdrátový reproduktor

Čtečka knih

Cestovatelé, kteří zároveň milují knihy, řeší při balení často otázku, jaké knihy vybrat z těch všech, které si chtěji přečíst. Zároveň je potřeba myslet úsporně, aby knihy nezabíraly příliš místa a nepřidávali do zavazadla další kila navíc. Naštěstí, s elektronickými čtečkami knih, je můžete od této starosti ušetřit. 

Čtečka pojme klidně až stovku knih a navíc je lehká a úsporná. Kromě toho také umožňujesi přizpůsobit velikost a styl písma a poskytuje také úžasnou výdrž baterie, která vydrží až týdny na jedno nabití. To je zvláště užitečné pro dlouhé lety, odpočinkové dny na pláži nebo pěší túry do míst, kde není k dispozici elektrická energie.

Čtečky knih můžete pořídit třeba v e-shopu Alza.cz. Za nás můžeme doporučit čtečku Amazon Kindle (viz naše recenze).

Čtečka knih

Instax

Instax kamera od Fujifilmu je nepřekonatelným tipem na dárek pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství a zároveň si rádi uchovávají své vzpomínky ve fyzické podobě. Tato kamera je ideálním nástrojem, který vám umožní vytvořit jedinečné, hmatatelné vzpomínky, jež můžete ihned sdílet s lidmi kolem sebe. V digitálním věku, kdy jsme přeplněni virtuálními obrázky a online sdílením, přináší Instax nádech nostalgie a osobního dotyku, který tak často chybí. 

Instax pořídíte v e-shopu Alza.cz.

Instax

Dárky pro fotografování a dokumentování cest

Pokud si vaši známí rádi vozí z cest vzpomínky ve formě fotografií či videí, můžete se tímto inspirovat a sáhnout po něčem, co jejich fotografie pozvedne na ještě vyšší úroveň.

Fotoaparát

Vybíráte-li fotoaparát jako dárek pro cestovatele, hledejte model, který je kompaktní, lehký a odolný vůči různým povětrnostním podmínkám. Cestovatelé (pokud se nebavíme o profesionálech, kteří budou raději volit zrcadlovku) ocení možnost fotografovat ve vysoké kvalitě, aniž by je omezil objem nebo váha zařízení. Kromě toho, volba fotoaparátu s intuitivním ovládáním a rychlým zaostřováním může být klíčová pro zachycení těch rychlých okamžiků a nečekaných událostí.

Širokou nabídku fotoaparátu najdete na e-shopu Alza.cz.

Fotoaparát

Objektivy na mobil

Spousta lidí v dnešní době již dává přednost focení na mobil. Mají jej totiž vždy při ruce, nemusí sebou vozit další zařízení a navíc moderní mobilní telefony dnes již dokáží pořídit vysoce kvalitní fotky, které jsou srovnatelné s běžným kompaktním fotoaparátem. Každopádně i v takovém případě je spousta možností, jak můžete obdarovanému pomoci k ještě lepším fotografiím z cest. Takovou možnosti mohou být doplňkové objektivy na mobil. Nabízejí se v rozličných variantách – od širokoúhlých objektivů, přes makro objektivy, až po rybí oko. Každý objektiv přidává unikátní efekt k fotografiím, ať už jde o rozšíření záběru, detailní makro snímky, vylepšení fotografie nebo zábavné zkreslení.

Objektivy můžete pořídit na e-shopu Alza.cz.

Objektivy na mobil

Peak Design doplňky

Spoustu užitečných doplňků pro fotografy, které mohou být skvělým dárkem, nabízí také značka Peak Design. Od různých pouzder a organizérů, přes držáky a stativy, až po příslušenství k mobilním telefonům.

Produkty Peak Design můžete nakupovat třeba na e-shopu Alza.cz.

Batoh Peak Design

Dron

Co se focení a natáčení videa týká, zapomenout nesmíme ani na drony. Tento typ dárku je sice o něco nákladnější, ale za to poskytne obdarovanému nový pohled na svět z jiné perspektivy. Malé, kompaktní drony s kamerami umožňují uživatelům nahlédnout do míst, kam sami nemohou. Z vrchu mohou obdivovat krásy nádherných krajinných panoramat, historických měst nebo divokých přírodních scenérií, což zanechá v paměti nejen krásné vzpomínky, ale i dechberoucí záběry. 

Vybírat můžete na e-shopu Alza.cz nebo DronPro.cz.

Dron

Fotografický kurz

Pokud chcete svým známým pomoct k lepším fotografiím, může být vhodným dárkem také nějaký kurz fotografování, třeba od Megapixelu

Zábava (nejen) na cesty

Cestovní deskové hry

Deskové hry pomáhají rozptýlit nudu na dlouhých cestách, ať už s rodinou nebo přáteli, a zabavit se během večerů. Zatímco tradiční deskové hry mohou být příliš velké a nepraktické pro cestování, existuje celá řada her, které jsou kompaktní, lehké a ideální na sbalení do cestovního zavazadla. Zde je za nás pár tipů na takové hry:

Karetní hra Sedm draků
Karetní hra Sedm draků

Knihy o cestování

Pokud chcete obdarovat někoho, koho baví cestování a zároveň rád čte, proč tyto dvě vášně nezkombinovat? Knihy o cestování tak mohou danou osobu inpirovat k dalším zážitkům a dobrodružstvím. Doporučti můžeme třeba:

Knihy Všechny krásy světa - Ladislav Zibura
Knihy Všechny krásy světa – Ladislav Zibura

Audioknihy

Kromě klasických papírových knih mohou být užitečným dárkem i audioknihy. Obzvlášť pro ty, kdo se chystají na dovolenou autem, kde jim mohou audioknihy pomoct zkrátit dlouhé cesty za volantem. Audioknihy můžete vybírat v e-shopu Audioteka.cz. A pokud nevíte, jakou konkrétní knihu vybrat, můžete sáhnout také po Dárkovém poukazu a nechat výběr knihy na obdarovaném. 

Cestovatelský průvodce

Pokud chcete obdarovat někoho, o kom víte, že se chystá v nejbližší době do nějaké destinace, můžete darovat cestovatelského průvodce daného místa. Doporučit můžeme třeba cestovatelské průvodce vydavatelství Lonely Planet, které jsou plné praktických rad a tipů na cesty. 

Průvodce

Dárkové poukazy

Pokud vám náš seznam typů nepomohl a stále nevíte, co darovat, můžete nechat výběr na obdarovaném a potěšit jej dárkovým poukazem. Obdarovaný si tak může sám vybrat, co si nejvíce přeje.

Poukaz na zážitky

Pokud chcete darovat něco víc, než jen hmotný dárek, volbou může být dárkový poukaz na zážitek. Obdarovaný si pak sám může vybrat co ho opravdu baví a co by rád zažil. Poukaz můžete pořídit třeba na oblíbený Slevomat.cz, kde je možné vybírat z celé řady zážitků pobytů.

Dárková karta Slevomat
Dárková karta Slevomat

Poukaz na pobyt

Dárkové poukazy lze využít také na pobyty, třeba skrze portály Slevomat.cz. Nabídka pobytů na těchto webech je opravdu široká, ať už v Česku nebo v zahraničí, a navíc jsou jejich součástí často také další služby jako wellness, snídaně, polopenze apod.

Poukaz na nákup knih

Jeden z tipů, který jsme uvedli výše, byly také knihy. Výběr správné knihy však nebývá vždy lehký, protože se ne vždy dá trefit do toho, co by ten druhý rád četl, nebo nevíte, co již má nebo nemá přečteno. V takovém případě můžete sáhnout také po dárkovém poukazu. Třeba do oblibeného knihkupectví Knihy Dobrovský, Martinus.cz nebo Melvil.cz.

Dárkový poukaz

Poukaz na vybavení

Poukazy můžete pořídit také na nákup vybavení, oblečení a jiných cestovatelských doplňků. Většina e-shopů má dárkové poukazy ve své nabídce. Z těch známějších a oblíbených můžete zvolit třeba Decathlon.cz, 4camping.cz, Pod7kilo.cz, Naboso.cz.

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru