TOP 10 destinací, kam vyrazit na dovolenou za teplem v únoru

Kam na dovolenou za teplem v únoru

Dovolená v únoru nemusí automaticky znamenat sníh, jízdu na lyžích a nedostatek slunečních paprsků. Stále oblíbenějšími se stávají útěky za teplem. Které destinace jsou pro únorové dovolené v teple nejlepší? Sestavili jsme pro vás seznam 10 top lokalit, jejichž návštěvy během druhého měsíce v roce rozhodně nebudete litovat.

Martinik: Tropický ráj plný květin s nekonečnými plážemi

Pokud nevíte, kam na dovolenou v únoru, karibský ostrov, jehož původní název znamenal ostrov květin, protože místní květena je opravdu všude, vás naprosto nadchne i okouzlí. Původně francouzská kolonie ležící v souostroví Malé Antily a její břehy jsou omývány Atlantikem.

Pro Martinik jsou typické bílé písčité pláže, ale i ty s černým pískem sopečného původu. Kromě koupání je oblíbenou aktivitou také potápění, a to hned z několika důvodů. Okolo ostrova se nachází nádherný korálový útes a nedaleko městečka Saint PIerra jsou v moři dokonce desítky potopených lodí. Milovníci turistiky se mohou vydat na průzkum deštného pralesa a vystoupat na vrchol sopky Montagne Peleé. Zapomínat ale nesmíme ani na lahodný místní rum, který rozhodně musíte během své návštěvy ochutnat.

Kam v únoru? Co třeba Martinik?
Chcete v únoru za teplem? Co třeba Martinik?

Užitečné informace o Martiniku

Zajímá vás, jaká je průměrná teplota vzduchu na Martiniku v únoru a kolik stupňů má moře?

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 28 °C
 • Průměrná teplota moře: 27 °C
 • Časový posun oproti ČR: -5 hodin

Kde se na Martiniku ubytovat

Nalákali vás tropické teploty, nekonečné pláže s bílým pískem i možnosti turistického vyžití na Martiniku? Abyste si mohli užívat pohodlí během své dovolené, máme pro vás pár tipů na ubytování.

Ceny letenek na Martinik a délka letu

Letenky na Martinik můžete sehnat za několik desítek tisíc, ale pokud budete mít štěstí a nakoupíte je s dostatečným předstihem, nepřesáhnete 20 000 korun za zpáteční letenky pro jednu osobu. V letadle strávíte 17 hodin.

Egypt: Luxor, pyramidy, plavba po Nilu i relax u moře

Pyramidy, vodní dýmky, plavba po Nilu, sfingy i all inclusive dovolené u moře. Egypt je zemí mnoha tváří a dokáže nadchnout typické plážové povaleče, stejně tak ale uchvátí i nadšené cestovatele.

Pokud se chcete vydat po stopách historie, navštivte Egypt během února. Synonymem Egypta jsou jednoznačně pyramidy a sfingy, ale pozoruhodný je též chrámový komplex v Karnaku, oblast Abu Simbel s chrámy vytesanými do skály i takzvaný Útes delfínů (Shaab Sataya). Teploty vzduchu v únoru neatakují čtyřicítku a vy se tak můžete vydat do Luxoru, Údolí králů, Alexandrie, Káhiry i na Saharu.

Užitečné informace o Egyptě

Než nasednete do letadla směřujícího do Egypta, určitě vás bude zajímat, jaké na vaši dovolené v únoru budou panovat podmínky.

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 20 °C
 • Průměrná teplota moře: 22 °C
 • Časový posun oproti ČR: +1 hodina

Kde se v Egyptě ubytovat

Možností, kde v Egyptě složit hlavu je nekonečně mnoho. Záleží na tom, co si od dovolené zde slibujete. Ubytovat se můžete na dosah pyramidám i přímo u moře. Za jednu noc na Hurghadě můžete zaplatit méně než tisícovku a užívat si pohodlí, čistotu i výhled na moře například v Redcon Suites.

Ceny letenek do Egypta a délka letu

Do Egypta si můžete zaletět již za 3 000 Kč. V letadle strávíte necelé 4 hodiny.

Egypt v únoru
V únoru můžete vyrazit také za mořem i pyramidami do Egypta

Dubaj: Luxusní metropole, kde je všechno možné

Perlou Spojených arabských emirátů je bezesporu Dubaj, hlavní město stejnojmenného emirátu a také jedno z nejslavnějších. Pokud nevíte, kam se vydat v únoru za teplem, kupte si letenku do luxusní arabské metropole, ve které si můžete dopřát kávu se zlatem a navštívit nejpozoruhodnější stavby světa.

Lákadel se v Dubaj City nachází nespočet. Nakoupit co srdce ráčí můžete v největším světovém nákupním centru Dubai Mall, podívat se na svět z nejvyšší budovy světa Burj Khalify i obřího zlatého rámu Dubai Frame. Vydat se do luxusních stanových městeček v poušti či obdivovat uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy. Z každého kousku města je cítit bohatství a při návštěvě Dubaje si budete připadat jako na jiné planetě.

Užitečné informace o Dubaji

Na co se můžete v únoru v Dubaji těšit? Příjemné koupání i poznávání města.

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 21 °C
 • Průměrná teplota moře: 20 °C
 • Časový posun oproti ČR: +2 hodiny (v létě o hodinu více)

Kde se v Dubaji ubytovat

Kladete si otázku, kde se v luxusním velkoměstě ubytovat? Pokud netoužíte po ubytování v jednom z nejdražších hotelů na světě, můžete si zvolit hostel Prestige. Ten vám nabídne skvělý poměr ceny a výkonu.

Ceny letenek do Dubaje a délka letu

Ceny letenek do Dubaje jsou nejvýhodnější od podzimu do jara a dají se koupit za 6 500 Kč. V letadle strávíte přibližně 6 hodin.

Dubaj v únoru
V Dubaji je teplo i v únoru

Kapské Město: Užívejte si dlouhé dny a seznamte se s tučňáky

Únor je nejlepším měsícem k návštěvě hlavního města Jihoafrické republiky. Teploty vzduchu totiž dosahují příjemných hodnot a těšit se můžete až na 11 hodin slunečního svitu. Oproti únoru v Česku je to skutečně velmi příjemná změna.

Největší atrakcí Kapského města je Stolová hora tyčící se nad městem do výšky přesahující 900 metrů. Známým místem je také Mys Dobré naděje, ale pokud se chcete vydat na ten nejjižnější cíp Afriky, vydejte se raději k Střelkovému mysu. Za tučňáky se vydejte na Boulders Beach, toužíte-li po fotkách pestrobarevných domečků, vaše kroky by měly vést do Bo-Kaap.

Užitečné informace o Kapském Městě

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 27 °C
 • Průměrná teplota moře: 18 °C
 • Časový posun oproti ČR: +1 hodina

Kde se v Kapském Městě ubytovat

Příjemné a levné ubytování nabízí A Sunflower Stop Backpackers, který je přímo navržen pro batůžkáře. A ceny za noc zde začínají na 700 Kč.

Ceny letenek do Kapského Města a délka letu

Do Kapského města se nelétá přímo z Prahy a musíte počítat s mezipřistáním například v Curychu. Frankfurtu, Londýně nebo třeba Paříži. Průměrné ceny letenek do Kapského města se pohybují okolo 15 000 Kč. Když si ale budete hlídat akce, můžete sehnat i akční kousek za 10 000 korun. Podle místa mezipřistání bude cesta letadlem trvat od 13 do 17 hodin.

Kapské Město
Kapské Město

Zanzibar: Rodiště frontmana skupiny Queen je rájem novomanželů i foodies

Rodiště Freddieho Mercuryho vás i v únoru přivítá s otevřenou náručí. Tropický ráj je oblíbeným místem novomanželů i gurmánů. Ti první sem míří za romantikou, ti druzí za skvělou kuchyní a výborným street foodem.

Zanzibaru se přezdívá Ostrov koření, což pochopíte ve chvíli, kdy ochutnáte nějaký místní pokrm. Na ostrově je možné potkat také želvy a opice. Alespoň jednou během své návštěvy byste si měli přivstat a při východu slunce pozorovat oceán – tolik odstínů modré vám totiž vezme dech. Šnorchlování je další aktivitou, jež byste si neměli nechat ujít. Než se vydáte na cestu, prostudujte si historii ostrova. Proč? V minulosti totiž bohužel hrál velkou roli v obchodování s otroky a v hlavním městě probíhala jejich dražba.

Užitečné informace o Zanzibaru

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 28 °C
 • Časový posun oproti ČR: +2 hodiny

Kde se na Zanzibaru ubytovat

Při výběru ubytování na Zanzibaru je rozhodující to, zda chcete dovolenou strávit na divokém západním pobřeží, kde se nachází spousta barů a noční život je skutečně pestrý a párty trvají až do rána. Nebo zda raději hledáte ticho, klid a nevadí vám pravidelný odliv moře, jenž vám znemožní koupání – v takovém případě jeďte na východ.

 • Na západním pobřeží se můžete ubytovat v Malindi Guest House. Ubytování se nachází nedaleko Stone Town a za nízkou cenu nabízí příjemný komfort.
 • Na východním pobřeží je se nachází útulné B&B Habibi, kde se budete cítit jako doma.

Ceny letenek na Zanzibar a délka letu

Kolik za zpáteční letenku do tropického ráje zaplatíte? Běžně stojí okolo 14 až 15 tisíc, ale akční letenky lze sehnat i za nižší ceny. V letadle směrem na Zanzibar strávíte necelých 8 hodin.

Zanzibar - dovolená v únoru
V únoru za teplem můžete i na Zanzibar

Kuba: Doutníky, salsa, cadillacy a historie na každém kroku

Další skvělou destinací, kam se můžete v únoru vydat za teplem, je Kuba. Její největší lákadla spočívají v příjemných celoročních teplotách a příjemné koupání v teplé vodě si užijete i během února.

Když se řekne Kuba, možná vás hned napadne Havana. Hlavní město byste při své návštěvě rozhodně neměli vynechat. Rozhodně zavítejte do Habana Vieja (Staré Havany), kde se snadno přenesete do historie. Milujete literární osobnosti kterými byli Ernest Hemingway, Gabriel Garci Marquez a Pablo Neruda? Zajděte si na drink do La Bodeguita del Medio. Dále se nezapomeňte svézt v cadillacu, vychutnat si kubánský doutník a zatančit si kubánskou salsu.

Užitečné informace o Kubě

Jaké počasí vás na Kubě přivítá a kolik stupňů má v únoru voda?

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 26 °C
 • Průměrná teplota moře: 26 °C
 • Časový posun oproti ČR: -6 hodin

Kde se na Kubě ubytovat

Při návštěvě Kuby máte více možností ubytování. Zvolit můžete několika hvězdičkový hotel, ale pokud toužíte po autotentičtějším zážitku, vyzkoušejte ubytování v soukromí, takzvané casa particular. Zamluvit si ho můžete dopředu i přímo na místě. Aby ovšem váš přílet byl pohodlný, alespoň na první noc si zamluvte ubytování například v Cuba Real. Druhý den se již můžete vydat do ulic a najít si ubytování u místních, nejlépe v Habana Vieja.

Ceny letenek na Kubu a délka letu

Za kolik korun pořídíte zpáteční letenku na Kubu? Záleží na tom, kolik při jejím hledání budete mít štěstí. Ceny zpátečních letenek z Prahy na Kubu se pohybují okolo 20 tisíc korun. Cokoliv pod 18 00 korun se dá považovat za výhodnou nabídku. V letadle si posedíte přibližně 11 hodin.

Dovolená - Kuba v únoru
Za teplem v únoru na Kubu

Srí Lanka: Nekonečné čajové plantáže, sloni, Ajurvéda i meditace

O Srí Lance se ví, že ji obývají milí a vstřícní obyvatelé, nechybějí ani sloni a hned několik úchvatných národních parků. K tomu přidejte příjemné klima a hrnek lokálního čaje a úžasná dovolená může začít.

Kromě koupání je na Srí Lance možné podniknout výlety na čajové plantáže, projít si pevnost v Galle, kochat se pohledem na velryby a delfíny a spatřit ukázku tradičních tanců. Milovníci vodních sportů zde budou v sedmém nebi, stejně tak lidé hledající klid a ti, kteří chtějí proniknout do tajů Ajurvédy a meditace.

Užitečné informace o Srí Lance

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 27 °C
 • Průměrná teplota moře: 28 °C
 • Časový posun oproti ČR: + 4 hodiny 30 minut

Kde se na Srí Lance ubytovat

Na Srí Lance se můžete ubytovat u Čechů, a to v některém ze surfových domků. Případně si zvolit pohodlný hostel, například Drop Inn Hostels. Ti, kteří touží po luxusu a ubytování v hotelu, si mohou zvolit například Serendib Village Guest House, který má na bookingu fantastické hodnocení.

Ceny letenek na Srí Lanku a délka letu

Na kolik vás přijde zpáteční letenka na Srí Lanku? Výhodné ceny se pohybují okolo 14 tisíc, běžně se ale pohybují o pár tisícovek výš. Let do cílové destinace bude trvat 11 hodin.

Slunečná dovolená na Srí Lance
Co třeba slunečná dovolená na Srí Lance?

Florida: Key West, Miami, zábavní parky i nekonečné pláže

Kam na dovolenou v únoru, když toužíte po sluníčku a vždy vás lákalo navštívit USA? Skvělou volbou je Florida, protože se jí přezdívá Sluneční stát a se znalostí angličtiny se tam rozhodně neztratíte.

Místem, které byste neměli při návštěvě Floridy vynechat, je rozhodně Kay West. Toto město s uvolněnou prázdninovou atmosférou miloval i Ernest Hemingway. Žádná návštěva Floridy se samozřejmě neobejde bez místa známého z řady filmů, seriálů i písní – Malibu. Navštívit můžete i národní a zábavní parky a Kennedyho vesmírné centrum. Florida nabízí řadu lákadel a záleží pouze na vás, v jakém duchu dovolenou pojmete.

Užitečné informace o Floridě

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 24 °C
 • Průměrná teplota moře: 23 °C
 • Časový posun oproti ČR: -6 hodin

Kde se na Floridě ubytovat

Chcete se na Floridě hlavně ohřát a být v co nejvýhodnější vzdálenosti o Key Westu i Malibu? Shánějte ubytování mezi nimi. Přijatelnou možností je například Garden Inn Homestead.

Ceny letenek na Floridu a délka letu

Letenky na Floridu lze pořídit za 10 000 korun, pokud vychytáte nějakou akční letenku. Rozhodně sledujte výhodné nabídky z německých a rakouských letišť. V letadle strávíte od 12 do 15 hodin. Záleží na tom, odkud poletíte a jaké floridské letiště si pro své přistání vyberete.

Moře na Floridě
Teplo a moře si můžete v únoru užít i na Floridě

Senegal: Dakar, baobaby, růžové jezero, výtečná kuchyně i pohnutá historie

Africká země Senegal má rozhodně co nabídnout. Není to pouze Dakar, ale také kultura, kuchyně, krásné pláže a příroda.

Nevíte-li kam se v únoru vydat za Sluncem, Senegal je rozhodně tou správnou volbou. Získá si vás baobaby, které tu hojně rostou, ale také nádherným růžovým jezerem Lac Rose, někdy též zvaným Lake Retba. Temnou připomínkou historie je ostrov Goree, který hrál důležitou roli v obchodu s otroky.

Užitečné informace o Senegalu

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 23 °C
 • Průměrná teplota moře: 22,5 °C
 • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Kde se v Senegalu ubytovat

Ceny ubytování v hlavním městě jsou vyšší, a proto vám doporučujeme ubytovat se v La Mboroise ve městě Mboro.

Ceny letenek do Senegalu a doba letu

Za zpáteční letenku do Senegalu zaplatíte okolo 10 000 korun. Pokud ale budete vhodně kombinovat lety a narazíte na výhodné letenky z Vídně, přijde vás zpáteční letenka i na méně než 7 000 korun. V letadle si posedíte 7 hodin.

Senegal
Senegal

Thajsko: Velryby, thajská kuchyně, masáže i překrásné pláže

Pláže, výborné jídlo, sloni ve volné přírodě, pozorování velryb, prozkoumávání dávno zaniklého města Ayutthaya či návštěva plovoucích trhů v hlavním městě. To jsou jen některé z důvodů, proč navštívit Thajsko.

Únorové Thajsko vás přivítá tropickým teplotami, příjemně teplým mořem a o vaše pohodlí se budou starat neustále pozitivně naladění a usměvaví Thajci. Thajskou kuchyni si nelze nezamilovat a Pad thai si můžete dávat k snídani, obědu i večeři. Za dobrodružstvím se vydejte do Bangkoku, kde vládne chaos a dopravní zácpy jsou zde na denním pořádku. V hlavním městě je možné spatřit známou sochu smaragdového Buddhy. A až budete chtít relaxovat, objednejte se na tradiční thajskou masáž.

Užitečné informace o Thajsku

 • Průměrná teplota vzduchu v únoru: 30 °C
 • Průměrná teplota moře: 27°C
 • Časový posun oproti ČR: +6 hodin (v létě pouze pět)

Kde se v Thajsku ubytovat

Nabídka hostelů i hotelů v Thajsku je bohatá. Bez problému lze sehnat ubytování za 400 Kč za noc. Příjemné je kupříkladu ubytování v Chalicha Resort.

Ceny letenek do Thajska a doba letu

Na zpáteční letenku si připravte alespoň 14 tisíc korun. Na cestě strávíte 10 hodin.

Thajsko dovolená
Za teplem na dovolenou do Thajska?

Která z destinací vás zaujala nejvíce a vydáte se ji v únoru prozkoumat zblízka? Abyste měli jistotu, že si s sebou na cesty zabalíte vše, co budete u moře potřebovat, určitě se nestyďte udělat si praktický seznam věcí na dovolenou k moři a během balení si jednotlivé položky odškrtávat. Samozřejmě si zajistěte i nezbytná povolení, víza a cestovní pojištění.

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru